Innowacja klas EURO

Innowacja klas EURO istnieje w naszej szkole od wielu lat a celem jest zintensyfikowanie nauczania języków obcych poprzez dodatkowe godziny wkomponowane w cotygodniowy plan lekcji.

Lekcje języka angielskiego oparte są na metodzie komunikacyjnej. Uczniowie przygotowują projekty językowe, dzięki którym mają możliwość ćwiczenia płynnego mówienia w języku obcym. Nauka języków nastawiona jest na wszechstronny rozwój wszystkich umiejętności językowych: pisania, mówienia, słuchania i czytania. W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne: artykuły z prasy, Internetu, prezentacje multimedialne, fragmenty filmów i programów telewizyjnych. Szczególną popularnością cieszą się gry i zabawy komunikacyjne zapewniające szybkie postępy w nauce.

Uczniowie biorą udział w warsztatach językowych z obcokrajowcami z całego świata, gdzie mają możliwość przełamania bariery językowej i używania języka w codziennych sytuacjach. Ponadto klasy te biorą udział w przedstawieniach teatralnych oraz sami wystawiają sztuki lub skecze w języku angielskim. Corocznie organizujemy również szkolne projekty o charakterze językowo-muzyczno-plastycznym.

Jesteśmy jedyną szkolą publiczną w Tarnowie, która przygotowuje i przeprowadza egzaminy międzynarodowe Cambridge. Nasi uczniowie zdają i uzyskują certyfikaty na poziomie PET (poziom B1) oraz FCE (poziom B2).


 

 

My holiday destination

Dnia 12 maja uczniowie z klasy 4ab Euro zaprezentowała projekt "My holiday destination". Z pamięci opowiadali o swoich ulubionych miejscach wakacyjnych.

Certyfikat FCE – tylko u nas!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły przystępują do egzaminów Cambridge. Jesteśmy jedyną publiczną szkołą partnerską British Council w Tarnowie, która przygotowuje i przeprowadza takie egzaminy.

Famous festivals

Klasa piąta euro kolejny raz spisała się na medal. Uczniowie pracowali metodą projektu  i przygotowali piękne prezentacje o różnych festiwalach z całego świata.

Śniadanie dla sportowca

Piłkarze grupy Euro 4c przygotowali projekt "Moje zdrowe drugie śniadanie". Byli świetnie przygotowani.

Bajkowy, baśniowy i bajeczny angielski

1 dzień wiosny powitaliśmy w bajkowym stylu i w dodatku po angielsku. Przedszkolaki, które nas dzisiaj po południu odwiedziły poznały 'A very hungry catepillar' ("Bardzo głodną gąsieniczkę"), która na ich oczach rozkwitła i przemieniła się w pięknego motyla.

Computer game

Gry komputerowe to coś, co uczniów w dzisiejszych czasach cieszy chyba najbardziej. Spędzają mnóstwo swojego wolnego czasu na tego typu zajęciu, dlatego uczniowie klasy 6 euro mieli za zadanie wymyślić swoją grę komputerową.

Smart Travellers

Chociaż do wakacji jeszcze kilka miesięcy, uczniowie klasy 5 euro opracowali ulotki, w których możemy znaleźć cenne rady jak mądrze podróżować.

Niezwykła międzynarodowa wizyta

W dniach 21-22 lutego gościliśmy po raz czwarty w naszej szkole niezwykłe osoby - tym razem byli to Fernando z Meksyku oraz Noma z Zimbabwe.

My dream robot

Uczniowie klasy 6 euro mieli niezwykłe zadanie zaprojektowania robota marzeń. Musieli wymyśleć dla niego/niej imię, opisać wygląd oraz podstawowe funkcje.

MY FAVOURITE CARTOON CHARACTER

Dzisiaj klasa 5 euro przeniosła nas w bajkowy świat swoich ulubionych bohaterów kreskówek i filmów. Po kilku godzinach pracy nad projektem, uczniowie zaprezentowali swoje dzieła.

DOS and DONT'S of staying healthy

Klasa 6 euro zgłębiała ostatnio ważny w naszym życiu temat "Jak być zdrowym?". Po kilku lekcjach, na których omawiane były zagadnienia i słownictwo z tego zakresu, uczniowie przygotowali w grupach ulotki,co NALEŻY a czego NIE NALEŻY robić, abym cieszyć się zdrowiem. Po burzy mózgów nastąpiły prezentacje

My holiday home

Chociaz daleko jeszcze do wakacji, klasa 5 euro przygotowywała przez ostatnie lekcje projekt i ofertę wymarzonego domku,który mogliby wynająć turystom z całego świata, a zwłaszcza swojej Pani z angielskiego.

Wróciliśmy z Euroweek’u

W dniach 19 - 23 września 2022r. 50 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu był zorganizowany po raz szósty i cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem.

Euroklasa w Krynicy

9 czerwca odbyła się pożegnalna wycieczka grupy 8AD Euroklasy do Krynicy. To był piękny dzień. Wyszliśmy na Górę Parkową i tam spędziliśmy miło czas. Zaglądnęliśmy do pijalni i  podziwialiśmy grającą fontannę.

Nietypowa lekcja j.angielskiego

Z okazji Dnia Dziecka klasa 4 euro uczestniczyła w nietypowej lekcji j.angielskiego. Uczniowie najpierw mieli za zadanie zrobić oraz policzyć uwielbiane przez dzieci bańki mydlane, zapamiętać ilość a następnie ustawić się w kolejności od najmniejszej do największej liczby.

Emilka Sumara i Natalia Pękala finalistkami konkursu „Improve your English”

29 kwietnia uczennice naszej szkoły: Emilka Sumara i Natalia Pękala zostały FINALISTKAMI konkursu „Improve your English” organizowanego przez III LO w Tarnowie.

ENGLISH DAY

6 kwietnia odbył się w naszej szkole finał popularnej i lubianej imprezy. English Day byl organizowany po raz ósmy,  a uczniowie wzięli udział w 5 konkursach: poezji - napisanie wiersza w j.angielskim, plastycznym

Yummy English lesson

Co to była za lekcja! Klasa 4 euro miała dzisiaj okazję wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także kulinarnym talentem.

Bajkowy angielski

Dnia 8 marca odbyły się kolejne cykliczne zajęcia dla przedszkolaków. Już trzeci razi nasi goście mieli okazję wykazać się wiedzą z j.angielskiego.

29 września – Dzień głośnego czytania

Podczas pobytu na obozie „Euroweek” uczennice klasy 8c czytały na głos po angielsku znane książki a uczestnicy obozu mieli za zadanie odgadnąć skąd pochodzi dany fragment. Wśród powieści znalazły się „Harry Potter”, „Opowieści z Narnii”, „Duma i uprzedzenie”, „Opowieść Wigilijna” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza.”