Innowacja klas EURO

Innowacja klas EURO istnieje w naszej szkole od wielu lat a celem jest zintensyfikowanie nauczania języków obcych poprzez dodatkowe godziny wkomponowane w cotygodniowy plan lekcji.

Lekcje języka angielskiego oparte są na metodzie komunikacyjnej. Uczniowie przygotowują projekty językowe, dzięki którym mają możliwość ćwiczenia płynnego mówienia w języku obcym. Nauka języków nastawiona jest na wszechstronny rozwój wszystkich umiejętności językowych: pisania, mówienia, słuchania i czytania. W trakcie zajęć wykorzystywane są materiały autentyczne: artykuły z prasy, Internetu, prezentacje multimedialne, fragmenty filmów i programów telewizyjnych. Szczególną popularnością cieszą się gry i zabawy komunikacyjne zapewniające szybkie postępy w nauce.

Uczniowie biorą udział w warsztatach językowych z obcokrajowcami z całego świata, gdzie mają możliwość przełamania bariery językowej i używania języka w codziennych sytuacjach. Ponadto klasy te biorą udział w przedstawieniach teatralnych oraz sami wystawiają sztuki lub skecze w języku angielskim. Corocznie organizujemy również szkolne projekty o charakterze językowo-muzyczno-plastycznym.

Jesteśmy jedyną szkolą publiczną w Tarnowie, która przygotowuje i przeprowadza egzaminy międzynarodowe Cambridge. Nasi uczniowie zdają i uzyskują certyfikaty na poziomie PET (poziom B1) oraz FCE (poziom B2).


 

 

Computer game

Gry komputerowe to coś, co uczniów w dzisiejszych czasach cieszy chyba najbardziej. Spędzają mnóstwo swojego wolnego czasu na tego typu zajęciu, dlatego uczniowie klasy 6 euro mieli za zadanie wymyślić swoją grę komputerową.

Smart Travellers

Chociaż do wakacji jeszcze kilka miesięcy, uczniowie klasy 5 euro opracowali ulotki, w których możemy znaleźć cenne rady jak mądrze podróżować.

Niezwykła międzynarodowa wizyta

W dniach 21-22 lutego gościliśmy po raz czwarty w naszej szkole niezwykłe osoby - tym razem byli to Fernando z Meksyku oraz Noma z Zimbabwe.

My dream robot

Uczniowie klasy 6 euro mieli niezwykłe zadanie zaprojektowania robota marzeń. Musieli wymyśleć dla niego/niej imię, opisać wygląd oraz podstawowe funkcje.

MY FAVOURITE CARTOON CHARACTER

Dzisiaj klasa 5 euro przeniosła nas w bajkowy świat swoich ulubionych bohaterów kreskówek i filmów. Po kilku godzinach pracy nad projektem, uczniowie zaprezentowali swoje dzieła.

DOS and DONT'S of staying healthy

Klasa 6 euro zgłębiała ostatnio ważny w naszym życiu temat "Jak być zdrowym?". Po kilku lekcjach, na których omawiane były zagadnienia i słownictwo z tego zakresu, uczniowie przygotowali w grupach ulotki,co NALEŻY a czego NIE NALEŻY robić, abym cieszyć się zdrowiem. Po burzy mózgów nastąpiły prezentacje

My holiday home

Chociaz daleko jeszcze do wakacji, klasa 5 euro przygotowywała przez ostatnie lekcje projekt i ofertę wymarzonego domku,który mogliby wynająć turystom z całego świata, a zwłaszcza swojej Pani z angielskiego.

Wróciliśmy z Euroweek’u

W dniach 19 - 23 września 2022r. 50 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu był zorganizowany po raz szósty i cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem.

Euroklasa w Krynicy

9 czerwca odbyła się pożegnalna wycieczka grupy 8AD Euroklasy do Krynicy. To był piękny dzień. Wyszliśmy na Górę Parkową i tam spędziliśmy miło czas. Zaglądnęliśmy do pijalni i  podziwialiśmy grającą fontannę.

Nietypowa lekcja j.angielskiego

Z okazji Dnia Dziecka klasa 4 euro uczestniczyła w nietypowej lekcji j.angielskiego. Uczniowie najpierw mieli za zadanie zrobić oraz policzyć uwielbiane przez dzieci bańki mydlane, zapamiętać ilość a następnie ustawić się w kolejności od najmniejszej do największej liczby.

Emilka Sumara i Natalia Pękala finalistkami konkursu „Improve your English”

29 kwietnia uczennice naszej szkoły: Emilka Sumara i Natalia Pękala zostały FINALISTKAMI konkursu „Improve your English” organizowanego przez III LO w Tarnowie.

ENGLISH DAY

6 kwietnia odbył się w naszej szkole finał popularnej i lubianej imprezy. English Day byl organizowany po raz ósmy,  a uczniowie wzięli udział w 5 konkursach: poezji - napisanie wiersza w j.angielskim, plastycznym

Yummy English lesson

Co to była za lekcja! Klasa 4 euro miała dzisiaj okazję wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także kulinarnym talentem.

Bajkowy angielski

Dnia 8 marca odbyły się kolejne cykliczne zajęcia dla przedszkolaków. Już trzeci razi nasi goście mieli okazję wykazać się wiedzą z j.angielskiego.

29 września – Dzień głośnego czytania

Podczas pobytu na obozie „Euroweek” uczennice klasy 8c czytały na głos po angielsku znane książki a uczestnicy obozu mieli za zadanie odgadnąć skąd pochodzi dany fragment. Wśród powieści znalazły się „Harry Potter”, „Opowieści z Narnii”, „Duma i uprzedzenie”, „Opowieść Wigilijna” oraz „Ania z Zielonego Wzgórza.”

Euroweek

W dniach 27 września – 1 października 2021r. 45 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu był zorganizowany po raz piąty i cieszył się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem.
W przepięknej scenerii młodzież została przeszkolona w następującym zakresie:

Zajęcia EUROKLASY ruszyły pełną parą

2 września grupa Euro klas 7a i 7c rozpoczęła naukę od „burzy mózgów” i przypomnienia sobie charakterystycznych symboli, które związane są z Wielką Brytanią. Uczniowie mieli za zadanie udowodnić dlaczego dana rzecz kojarzy się z Wyspami Brytyjskimi. Zajęcia zostały uwiecznione wspólnym zdjęciem z tymi właśnie symbolami, a niektórzy mogli nawet przez chwilę poczuć się Królową, Sherlockiem Holmesem czy strażnikiem.

WIZYTA WOLONTARIUSZY Z FUNDACJI „EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW”

W dniach 7-9 stycznia 2020r. nasza szkoła gościła już po raz trzeci przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Ricky z Indonezji oraz Roberto z Kolumbii. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym we wrześniu 2019r. 

„Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju

W dniach 23-27 września 2019r. 47 uczniów klas 5, 6, 7 i 8 euro brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu był zorganizowany po raz czwarty i cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

English Plays

W dniu 10.06.2019r. uczniowie klas 4 oraz 5 euro brali udział projekcie  „Przedstawienia teatralne – English plays” w języku angielskim. Spektakle zostały przygotowane przez starszych uczniów klas euro: 6 - „The space restaurant”, 7 - Puss in Boots”, 8 – „The ticket” i „The Perfect Son” oraz III gimnazjum „Being polite”.