Spotkanie wigilijne

DSC0285220 grudnia 2012 nauczyciele, emeryci, pracownicy Szkoły i jej przyjaciele zasiedli do wigilijnego stołu, by w tym szczególnym dniu podzielić się opłatkiem. Licznie przybyli goście obejrzeli i nagrodzili gorącymi brawami przedstawienie jasełkowe „Światłość w ciemności świeci”, przygotowane przez Lucynę Szepielak-Wiatr i jej wychowanków z klasy 3 a. Przedstawienie powstało przy współudziale nauczycieli i rodziców. Uwagę widzów rozśpiewanego spektaklu zwróciły opracowane z pietyzmem stroje  młodych aktorów.  Po przedstawieniu zuchy przekazały na ręce Dyrektora Betlejemskie Światło Pokoju. O tradycyjne wigilijne potrawy zadbała niezawodna „załoga” szkolnej stołówki. Spotkanie zakończyło tradycyjnie wspólne kolędowanie.

 

„Gore gwiazda Jezusowi” - Przegląd Kolęd i Pastorałek 29 stycznia 2013r.

gore bigKonkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III szkoły podstawowej oraz dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

REGULAMIN 

I.CELE PRZEGLĄDU

  • Przegląd Kolęd i Pastorałek ma na celu rozbudzenie śpiewu kolędowego, pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej, jak również uwrażliwienie – przede wszystkim młodych ludzi –  na piękno tych tradycji.

Czwarte miejsce siatkarzy w Tarnowskiej Gimnazjadzie Młodzieży, Mistrzostwach Tarnowa szkół gimnazjalnych

thumbs img_22361Tarnów, 17 grudnia 2012 r. Na hali TOSiR walczyli nasi reprezentanci w Mistrzostwach Tarnowa. W zakończonych rozgrywkach finałowych Tarnowskiej Gimnazjady Młodzieży w siatkówce chłopców uczniowie naszego gimnazjum – podopieczni trenera Mariusza Pikula zajęli IV miejsce. Gratukujemy

Tarnowska Gimnazjada Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt

DSCN1264Tarnów, 5 grudnia 2012 r. Sala sportowa GIM 4 gościła uczestniczki rozgrywek Tarnowskiej Gimnazjady Młodzieży TM SZS w halowej piłce nożnej dziewcząt. Uczennice naszego gimnazjum – po rozegraniu eliminacji grupowych, w finałowej rundzie zajęły IV miejsce. Gratulujemy dziewczętom i ich opiekunowi Ryszardowi Żmudzie.

XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej

P1190846Legnica, 22 – 25 listopada 2012 r. W Legnicy odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej. Każdy uczestnik przygotował dwa wystąpienia, pięcio i siedmiominutowe. Nasz reprezentant Paweł Sanecki z klasy IIC GIM9,    zaprezentował w pierwszej części wystąpienie o Janie Amorze Tarnowskim ocenione przez jury na blisko 9 w skali 10 punktowej. Niestety Paweł, zwycięzca tarnowskich eliminacji do konkursu, nie zakwalifikował się do drugiego etapu na który przygotował wystąpienie o Janie Szczepaniku. Gratulujemy Pawłowi udziału w etapie ogólnopolskim a jego Rodzicom dziękujemy za organizację wyjazdu na konkurs.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

DSC01909W dniach 26-28 XI w naszej szkolnej bibliotece odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Czytelnia w tych dniach zamieniła się w "Misiolandię". Grupa uczniów z gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Biel przygotowała dla najmłodszych uczniów naszej szkoły, oraz dzieci z grup przedszkolnych ciekawe zajęcia. Dzieci poznały historię "misiowego święta", zapoznały się z licznymi misiowymi bohaterami bajek, oraz dowiedziały się o życiu prawdziwych niedźwiedzi.
Gimnazjum 9 najlepszym gimnazjum we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Gimnazjalnych Miasta Tarnowa za rok szkolny 2011 / 2012

DSCN1217Tarnów, 26 listopada 2012 r. Z rąk Dyrektora Wydziału Sportu UMT p. Marka Barana i Prezesa Tarnowskiego Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego Włodzimierza Pajora nasze reprezentantki odebrały nagrody za zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Tarnowskiej Gimnazjady Młodzieży w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych Miasta Tarnowa  za rok szkolny 2011 / 2012. Gratulujemy

Siatkarki szóstym zespołem w Tarnowskiej Gimnazjadzie w siatkówce dziewcząt

DSCN1200Tarnów, 26 listopada 2012 r. Na hali TOSiR walczyły nasze reprezentantki w Mistrzostwach Tarnowa. W zakończonych rozgrywkach finałowych Tarnowskiej Gimnazjady Młodzieży w siatkówce dziewcząt uczennice naszego gimnazjum – podopieczne trenera Jarosława Wałaszka zajęły VI miejsce.

Wicemistrzostwo Tarnowa Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców klasy piłkarskiej 6c

HPN 2012 IMSTarnów, 8 listopada 2012 r. Zakończyły się finały   Mistrzostw Tarnowa Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej rozgrywane w ramach Tarnowskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W doborowym gronie nasi reprezentanci, uczniowie klasy piłkarskiej 6c - pod opieką swojego trenera Marka Migduły, zajęli drugie miejsce. Gratulujemy

Święto Niepodległości

DSC0207711 Listopada jest obchodzony w Mościcach bardzo uroczyście. Nasi uczniowie licznie stawili się na Mszy Św. w intencji Niepodległej Ojczyzny, następnie przemaszerowali pod Pomnik na Cmentarzu Komunalnym, gdzie odbyło się złożenie kwiatów. Pięknie prezentowały się szeregi gromad zuchowych Dzielne Skrzaty, Ekoludki i Mali Podróżnicy przybyłych w towarzystwie druhen Lucyny Szepielak, Marii Strejczek i Iwony Wojnarowicz. Nie mogło zabraknąć Pocztu Sztandarowego Zespołu. Warto nadmienić, iż dzień przed Świętem Niepodległości uczniowie uczestniczyli w Akademii przygotowanej przez koleżanki i kolegów z klasy 6 b pod artystyczną opieką pani Ewy Grabki.