Spotkanie opłatkowe nauczycieli i pracowników naszej szkoły

W środowy wieczór – 19 grudnia – Dwór Modrzewiowy Hotelu Cristal Park zapełnił się nauczycielami i pracownikami naszej szkoły. A to za sprawą organizowanego tu, od kilku lat, spotkania opłatkowego. Podczas tego wyjątkowego wieczoru zebranym przez cały czas towarzyszyła muzyka. Mieli oni okazję wysłuchać  niezwykle profesjonalnego występu szkolnego chóru, który pod batutą pani Iwony Kasińskiej stał się przyczynkiem do niezwykłej atmosfery tego dnia.

Warsztaty po angielsku

W dniu 18.12.2018 roku uczniowie z klas czwartych i piątych euro oraz uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pana Nick’a Clowes (native speaker z fundacji Nauka bez granic). Uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje panujące podczas angielskich świąt i festiwali regionalnych. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a uczniowie poszerzyli swoją wiedzę poznając nie tylko wcześniej wspomniane święta i festiwale ale także nowe słownictwo angielskie. Oprócz wiedzy uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach wykonując zadania przygotowane przez prowadzącego.  
Poniżej zamieszczamy fotorelacje z tego wydarzenia.

Gościliśmy na wielkiej gali 70 - lecia Górnika Zabrze

Z okazji 70-lecia Górnika w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się jubileuszowa gala. W niedzielny wieczór DMiT zmienił się w piłkarski stadion, a atmosfera na widowni była równie gorąca jak na Arenie Zabrze. Gala miała charakter show multimedialno - muzycznego, a prezentowane na wielkim telebimie filmy, animacje oraz galerie zdjęć, omawiane przez prowadzącego wspólnie z wielkimi gwiazdami Górnika, na przemian wzruszały, bądź wprowadzały elementy humorystyczne. Jak w życiu ... był czas na uśmiech, jak również nostalgię. Gala zgromadziła wielu znamienitych gości - przedstawicieli rządu, legend Górnika, licznych klubowych delegacji, wreszcie kibiców 14-krotnego Mistrza Polski w piłce nożnej. Twórcy scenariusza nie zapomnieli również o innych sekcjach Górnika, w tym "Królowej Sportu" - lekkiej atletyce, w której Górnik odnosił wielkie sukcesy międzynarodowe. Naszą społeczność szkolną reprezentowała delegacja na czele z dyrektorem Andrzejem Kotem. - Zabrze, 17 grudnia 2018 r.

Wizyta przedstawicieli Fundacji Euroweek

W dniach 22-24 listopada 2018r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Wawa z Indonezji oraz Nico z Urugwaju. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym w październiku 2018r. Podczas tej wizyty, Wawa i Nico prowadzili zajęcia w klasach 5, 6, 7 oraz 8 euro szkoły podstawowej. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, dyskusjach, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Filipin i Indii. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej otwarci nie tylko na używanie języka, ale także na świat i jego współczesne problemy.

Dwudziestka świętuje Niepodległość

Taki jubileusz zdarza się raz na 100 lat! Nasza Szkoła przygotowywała się do tego wydarzenia już wcześniej uczestnicząc w projekcie „Tarnów – Pierwsze Niepodległe”. W bieżącym roku szkolnym zaplanowaliśmy wiele wydarzeń okolicznościowych. 23 października odbył się Konkurs wiedzy o odzyskaniu Niepodległości. Uczniowie klas siódmych, ósmych i gimnazjalnych rozwiązywali drużynowo test, który zawierał pytania obejmujące zakresem schyłek I Rzeczypospolitej oraz zabory ze szczególnym uwzględnieniem lat walki o niepodległość (1914-1918) i  kształtowania się Państwa Polskiego (1918 – 1921).

V Wieczornica Zuchowa - Patriotyczne zuchów śpiewanie

W ramach obchodów Święta Niepodległości nasze zuchy wzięły udział w wieczornicy „Patriotyczne zuchów śpiewanie” w Szkole Podstawowej nr 9 im. Orląt Lwowskich w Tarnowie. Celem tego spotkania było przybliżenie zuchom jakże ważnych wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”, poprzez muzykę i śpiew pieśni patriotycznych.  Wysłuchaliśmy wierszy o tematyce niepodległościowej i wspólnie śpiewaliśmy pieśni legionowe.

Pierwszaki ślubowały

6.10.2018r. nasza szkoła przyjęła oficjalnie do swojego grona najmłodszych uczniów. Stało się to podczas uroczystości ślubowania klas pierwszych. Był to niewątpliwie wielki dzień dla pierwszoklasistów SP nr 20 .W galowych strojach,  z uśmiechami na twarzy, swe uroczyste ślubowanie  składali w obecności rodziców i innych zaproszonych gości. Najmłodszych żaków pasował  dyrektor szkoły mgr A. Kot. W części artystycznej zebrani oglądnęli przedstawienie pt. „Trzy świnki " przygotowane przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem p.Marty Kamykowskiej.

Kolejne mecze z AP Górnika Zabrze

Boisko ze sztuczną trawą TOSiR – u przy ul. Wojska Polskiego było miejscem kolejnych meczy sparingowych z AP Górnika Zabrze. Tym razem mecz rozegrali uczniowie oddziału piłkarskiego rocznika 2005. Po wyrównanym meczu ulegliśmy gościom 2 : 4. Tarnów, 31 października 2018 r.

Nasi uczniowie na murawie stadionu Górnika Zabrze.

Zabrze 28 XW ramach rozpoczętej współpracy z Akademią Piłkarską Górnika Zabrze nasi uczniowie w dniu 28 października 2018 r. gościli w Zabrzu. Rozegrali mecz kontrolny, a następnie wieczorem brali udział w oprawie meczu ekstraklasy Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin. Asystowali przy wyprowadzeniu zespołów na boisko, prezentowali logo ekstraklasy, pomagali przy obsłudze meczu. Oglądanie meczu z poziomu murawy boiska będzie miłym wspomnieniem dla naszych młodych zawodników. Wyjazd zorganizował trener Marek Migduła.