Wieczór Wigilijny

DSC0143619.12.2013. To był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju wieczór dla nauczycieli i pracowników Szkoły, którzy w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zasiedli do Wigilii. Spotkanie stało się okazją do serdecznych spotkań, wspomnień i podsumowań mijającego roku, podzielenia się opłatkiem. Wieczerzę Wigilijną poprzedziło przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy 3 A pod opieką wychowawczyni pani Marty Kamykowskiej. Byliśmy świadkami Betlejemskich Narodzin, wysłuchaliśmy pięknie zaśpiewanych kolęd polskich. Oprócz umiejętności scenicznych i wokalnych, na podziw zasługiwała pieczołowicie przygotowana scenografia i dopracowane kostiumy małych aktorów. Po przedstawieniu Zuchy z naszej szkoły przekazały na ręce Dyrektora Zespołu Betlejemskie Światło Pokoju.

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

P122037217 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla mieszkańców i pracowników Mościc. Wzięły w nim udział wszystkie zuchy z naszej szkoły „Weseli Przyrodnicy”, „Mali Podróżnicy” i „Dzielne Skrzaty”.  Tegoroczne hasło ”Wyjdź z cienia. Pokaż dobro!” to nawoływanie do podjęcia wyzwania stania się lepszym, zaproszenie do pracy nad sobą, niepowtarzalny czas na zmianę siebie. Zuchy zabrały światełko do własnych domów, przekazując je rodzinie, sąsiadom, ludziom chorym i samotnym. 

Otrzęsiny gimnazjalistów klas pierwszych

DSC0136813 grudnia 2013 odbyły się długo wyczekiwane otrzęsiny gimnazjalistów klas pierwszych. Przygotowała je klasa II A, która w roku ubiegłym wygrała „otrzęsinową” rywalizację. „Pierwszaki” zaprezentowały przed licznie zgromadzoną widownią swoje umiejętności w konkurencjach sprawnościowych, wokalnych i kabaretowych. Uczniowie musieli także wykazać się wiedzą na temat Szkoły. Występy skrupulatnie oceniało czteroosobowe jury, w skład którego wchodzili m.in. panowie Dyrektor i Wicedyrektor Zespołu.

Sukces szachistów naszego Gimnazjum

grandmaster chess setl600Tarnów, 9 grudnia 2013 r.  Zakończyły się Mistrzostwa Tarnowa w szachach indywidualnych dziewcząt i chłopców.  Zawody rozegrano pod auspicjami Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa w ramach Tarnowskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego. W kategorii młodzieży gimnazjalnej nasza szkoła zanotowała duży sukces. Pierwsze miejsce zdobyła Małgorzata Bator, miejsce trzecie wywalczył  Miłosz Bator, tuż poza podium – na pozycji czwartej  uplasował się  Piotr Krasiński. Gratulujemy młodym szachistom, którzy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich.

I Turniej Tenisa Ziemnego o puchar Dyrektora ZSS

DSCN1765Tarnów, 25 listopada 2013 r. Na Sali Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie odbył się już I Turniej Mini i Tenisa Ziemnego. Wzięło w nim udział blisko 30 dzieci uczęszczających na szkolne zajęcia w tej dyscyplinie. Zajęcia i turniej odbywają się pod patronatem Tarnowskiego Klubu Tenisowego. Na miejscach medalowych współzawodnictwo zakończyły następujące dzieci:

GRUPA I : 1 Szymon Dara, 2. Aleksander Gurgul, 3. Rafał Rapacz, 4. Tomasz Maniawski

GRUPA II: 1. Aleksandra Święs, 2. Nina Bysiek, 3. Lidia Słupska

GRUPA III: 1. Kacper Pyzia, 2.Kacper Zaranek, 3. Filip Adamczyk

GRUPA IV: 1. Piotr Dudek, 2. Dawid Jurkiewicz, 3. Zuzia Parcianko

Gratulujemy

Uczniowie klasy III piłkarskiej Wicemistrzami Małopolski

HPN chł XI 2013 GIMTarnów, 22 listopada 2013 r. Tarnowski Miejski Szkolny Związek Sportowy był współorganizatorem Finału Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży w halowej piłce nożnej chłopców. Na gościnnej hali „ Jaskółka ” zaprezentowało się sześć najlepszych gimnazjów województwa małopolskiego. W rozgrywkach grupowych uczniowie naszej klasy III piłkarkiej – na co dzień pilkarze tarnowskiej UNII pokonali GIM 11 Nowy Sącz 2 : 1 i przegrali z GIM 28 Kraków 2 : 0. W rundzie finałowej zremisowali z GIM Chocznie 2 : 2 oraz wygrali z GIM 2 Myślenice 4 : 2 zdobywając srebrne medale.

Szóstoklasiści na " szóstkę "

HPN IMS 2013Limanowa, 20 listopada 2013 r. Szóste miejsce w Finale Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w halowej piłce nożnej chłopców zajęli uczniowie klasy szóstej piłkarskiej. Nasi reprezentanci nie mieli szczęścia w losowaniu i w rozgrywkach grupowych przegrali z późniejszymi złotymi medalistami zawodów SP2 Myślenice 1 : 5 oraz zdobywcami srebrnych medali SP 18 Nowy Sącz 0 : 3. W meczu o piąte miejsce ulegli SP 144 Kraków 0 : 2. Trenerem zespołu był mgr Marek Kowalik.

Piłkarze naszej szkoły w Finale Małopolskim halowej piłki nożnej

P3221243 pnTuchów, 13 listopada – Tarnów 14 listopada 2013 r. Wygrywając rozgrywki na szczeblu Rejonu Tarnowskiego nasi młodzi piłkarze awansowali do Finału Małopolskiego halowej piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego zarówno w kategorii gimnazjów jak i szkół podstawowych. Gimnazjaliści, podopieczni trenera Sławomira Szymańskiego triumfowali w Tuchowie, szóstoklasiści, podopieczni trenera Marka Kowalika triumfowali w Tarnowie. Gratulujemy

Obchody Święta Niepodległości

27-11-XI„Największym dobrem
Jest wolna Ojczyzna”.
Wincenty Witos

W listopadzie 1918 roku pisał 17 letni tarnowianin, harcerz Adam Ciołkosz: „Bracia, czy czujecie? Słowo staje się ciałem. W oczach naszych dokonuje się to, za co pokolenia żyły i umierały... nam właśnie danem jest w udziale oglądać Polski zmartwychwstanie! Szalona radość rozpiera nam serca, kiedy myślimy o tem, zdaje się nam, że cały świat jest dla nas za mały, że nic dla nas za trudnego, za ciężkiego, czegobyśmy nie uczynili dla Polski; chcielibyśmy wszystko co nasze Polsce oddać.”

Nasi gimnazjaliści w Młodzieżowej Radzie Miasta

DSC0071530.10.2013 odbyły się w Pałacu Młodzieży wybory 25 członków Młodzieżowej Rady Miejskiej – gremium skupiającego młodzież szkół gimnazjalnych (10 radnych) i ponadgimnazjalnych (15 radnych) Tarnowa. Przypomnijmy, iż jest to już czwarta kadencja Rady przewidziana na lata 2013-2015. Miło jest nam poinformować, iż mandaty radnych – po zaciętej walce wyborczej – uzyskali uczniowie naszego Gimnazjum: Sara Tutuncu i Oskar Koziołek. Zaprezentowali oni młodzieży szkół tarnowskich ciekawe programy wyborcze, które spotkały się z życzliwym przyjęciem. Podczas prezentacji programów obecna była m.in. pani wiceprezydent Tarnowa Krystyna Latała. Radnym życzymy satysfakcji z pracy na rzecz młodzieży, wytrwałości, owocnych obrad, realizacji ambitnych zamierzeń.