Koszykarze SP 20 Mistrzami Małopolski

Hala MOSiR Nowy Sącz gościła sześć najlepszych zespołów Finału Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Zawody, rozgrywane były w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli: Małopolski SZS w Krakowie oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Nowym Sączu. W rozgrywkach grupowych nasi reprezentanci pokonali rówieśników z Oświęcimia 38 : 21 oraz Krakowa 32:31. W rozgrywkach finałowych pokonali – po dwóch dogrywkach Wieliczkę 45 : 43 oraz Nowy Sącz 34 : 26. Po rozegraniu wszystkich meczy Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie zajęła w Finale Wojewódzkim pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Małopolski. Skład drużyny złotych medalistów: Mikołaj Ciesielski, Marcin Kumorek, Dominik Machala, Kacper Maniawski, Igor Tomasiewicz, Piotr Bator, Wiktor Duda, Kacper Guliński, Michał Kaczor, Dominik Kargól, Marek Szewczyk, Krystian Witusik, Wojciech Żurowski. Opiekunem reprezentacji SP20 był trener mgr Ryszard Żmuda. Nowy Sącz, 6 marca 2019 r.