W dniach 8-11 stycznia 2018r. nasza szkoła gościła przedstawicieli Fundacji Euroweek. Naszymi gośćmi byli Melodie z Filipin oraz Gautam z Indii. Mieliśmy okazję ich poznać podczas pobytu na obozie szkoleniowym we wrześniu 2017r.

Podczas tej wizyty, Melodie i Gautam prowadzili zajęcia w klasach 5, 6, 7 euro szkoły podstawowej oraz II i III euro gimnazjum. Podczas tych spotkań uczniowie brali udział w różnych grach, zabawach, dyskusjach, a także mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy dotyczących Filipin i Indii. Wszystkie zajęcia były prowadzone po angielsku, co było doskonałą i niecodzienną okazją na sprawdzenie oraz doskonalenie swoich umiejętności zdobytych do tej pory. Dzięki temu też uczniowie stali się bardziej otwarci nie tylko na używanie języka, ale także na świat i jego współczesne problemy.

Tradycyjnie jak każdego roku uczniowie naszego Gimnazjum zbierali datki do puszek w 26 Finale WOŚP. Ich ofiarna praca na rzecz wyrównania szans w leczeniu noworodków przyniosła niebagatelną kwotę

4651,83 zł!

logo w250sKS ZKS UNIA Tarnów informuje o spotkaniach Zarządu KS ZKS UNIA Tarnów i Dyrektora Sportowego Klubu z Rodzicami uczniów oddziałów piłkarskich szkoły:

środa 10.01.2018 
18:00 rocznik 2007 - Stadion Miejski (sala konferencyjna).
19:00 rocznik 2006 - Stadion Miejski (sala konferencyjna).
20:00 rocznik 2005 - Stadion Miejski (sala konferencyjna).

czwartek 11.01.2018 

18:00 rocznik 2003  - Stadion Miejski (sala konferencyjna).
19:00 rocznik 2004  - Stadion Miejski (sala konferencyjna).
20:00 rocznik 2002  - Stadion Miejski (sala konferencyjna).

 

Uczennica naszej szkoły Lidia Pyzia z klasy 4c zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Swoją pracę Lidka wykonała podczas zajęć na świetlicy szkolnej. Podsumowanie konkursu pod hasłem „Jesienna moda mej postaci szyku doda” odbyło się w sobotę 16 grudnia.

 

Zakończyliśmy realizację Miejskiego Projektu Edukacyjnego Narodowe Święto Niepodległości – „Świętujemy Niepodległą”, który w naszej Szkole przebiegał pod hasłem  „Inni, lecz tacy sami. Młodzi Tarnowianie – świadkowie i uczestnicy odzyskanej Niepodległości 1918 – 2018”.

WP 20171030 11 08 02 ProJuż od 18 lat na całym świecie październik obchodzimy  jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto organizowane jest  od 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji  było promowanie biblioteki szkolnej i jej działań. W tym roku temat przewodni święta brzmiał   „Książka nas łączy”.

Nasza biblioteka tradycyjnie przyłączyła się do obchodów, podejmując   działania  promujące bibliotekę i czytelnictw

  • wystawa przybliżająca uczniom idee Święta Bibliotek
  • literacka gra planszowa dla  uczniów klas IV
  • „Drzewo Życzeń” – na godzinach wychowawczych uczniowie na kolorowych karteczkach przygotowywali życzenia dla biblioteki.
  • konkurs fotograficzny pt. „Czytamy w dziwnych miejscach”
  • do skrzynki w bibliotece uczniowie wrzucali propozycje tytułów książek, które chcą  aby  znalazły się w naszym księgozbiorze.

Joanna Zając, uczennica klasy VII b, została laureatką konkursu plastycznego na plakat „POLSKA NIEPODLEGŁA”. Celem konkursu - zorganizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa -  było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny. Każdy uczestnik miał za zadanie przedstawić samodzielną interpretację plastyczną dotyczącą współczesnego rozumienia patriotyzmu, jego przejawów, postaw i odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na konkurs wpłynęło ponad 260 prac.  Joasia, pracująca pod okiem pani mgr Izabeli Florek, na konkurs przesłała 2 prace plastyczne, biorąc udział w dwóch kategoriach tematycznych: „POLSKA NIEPODLEGŁA” oraz „MIASTO TARNÓW PIERWSZE NIEPODLEGŁE”. Praca  z pierwszej kategorii została nagrodzona wyróżnieniem I-go stopnia. Uroczystość wręczenia nagród i wystawa pokonkursowa odbyła się 10 listopada 2017 na tarnowskim rynku.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Jesienią 1772 roku do kilkutysięcznego  Tarnowa – prywatnego miasta Sanguszków – wkroczyły  zaborcze wojska austriackie. Rozpoczęła się trwająca półtora wieku epoka rozbiorów. Kiedy jesienią – 30 listopada  1918 roku, po 146 latach  mieszkańcy wolą burmistrza Tadeusza Tertila  i 26 rajców ogłosili zrzucenie zaborczego jarzma, Tarnów był trzecim co do wielkości (po Lwowie i Krakowie) miastem byłej Galicji. Był Pierwszym Niepodległym!

Od pierwszych dni września uczniowie klas pierwszych niecierpliwie wyczekiwali na dzień. Uczyli się pilnie wierszyków, tekstów piosenek, uczestniczyli w wielu próbach.  Wreszcie, 7 października nadszedł ten wyczekiwany moment - ślubowanie.

Centralnym punktem było uroczyste złożenie ślubowania na Sztandar Szkoły w obecności Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz Rodziców. Odświętnie ubrani, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy zobowiązywali się być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość swoim najbliższym i nauczycielom. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna w wykonaniu klasy 3a. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek.

Młodszym koleżankom i kolegom życzymy samych sukcesów i miłych chwil w murach naszej Szkoły.

Subcategories

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­