29.09.2001r. Polska Izba Książki po raz pierwszy ogłosiła Dzień Głośnego Czytania. Akcja realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jako stała forma pracy z młodym czytelnikiem jest również realizowana w naszej bibliotece. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijania zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat, zwrócenia uwagi na konieczność czytania dzieciom, aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książkę.

Z tej okazji 29.09 w bibliotece pojawiły się książkowe postacie: Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek i Czarodziej Baj. Odwiedzili najmłodszych uczniów naszej szkoły, głośno przeczytali baśń maltańską pt. „Kraina trzech krzywych cytryn”. Po wysłuchaniu baśni uczniowie otrzymali zadanie zilustrowania najciekawszego według nich fragmentu opowieści. Najbardziej interesujące prace wzięły udział w konkursie i zostały zaprezentowane na wystawie w bibliotece szkolnej. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za wspólną zabawę.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­