DSC02398Pod koniec września odbyła się Inauguracja Roku Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej w Wieliczce. Nasze zuchy oczywiście też wzięły udział w trzydniowym zlocie zuchów i harcerzy pod hasłem „KWIntesencja COOltury”. Podczas zlotu zuchy brały udział w zajęciach Akademii Teatralnej, wykonywali w grupach wylosowane postaci z bajek, zwiedzali Kopalnię Soli i zdobywali punkty w biegu patrolowym, zorganizowanym w Muzeum Żup Krakowskich. Deszczowa pogoda nie zabrała nam dobrych nastrojów i rekord Guinessa w gotowaniu bigosu na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej został pobity. Chociaż nie wszyscy uczestniczyli w tym wydarzeniu, ale za to wszyscy delektowali się smakiem tej staropolskiej potrawy. Wieczorem w sobotę odbył się najbardziej oczekiwany przez zuchów bal przebierańców w wodzirejem. W niedzielę w 75 rocznicę powstania Szarych Szeregów uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej w Klasztorze Franciszkanów w Wieliczce, z udziałem kapelana ZHP. Po apelu i uporządkowaniu pomieszczeń, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­