Co piszczy pod liśćmi?

W dniu 24.10.2023r. w naszej szkole odbyły się kolejne z cyklicznych, popołudniowych zajęć dla przedszkolaków.

Tematem przewodnim spotkania były zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością zwyczajów zwierząt związanych z przygotowaniem do zimy. Dzieci uczyły się różnic między drzewami iglastymi i liściastymi. Poznały budowę liścia pojedynczego i złożonego. Sortowały liście według kształtów i kolorów, poznawały nazwy gatunków drzew liściastych. Przyporządkowywały owoce do gatunków drzew. Następnie z użyciem liści wykonały niezwykle atrakcyjne prace plastyczne metodą frotażu, rozpoznawały również barwy ciepłe. Po krótkiej przerwie na „małe co nieco” dzieci poznały gatunki kwiatów z tropików, które spotykamy w naszych domach, w uprawie całorocznej. Sadziły rozłogi zielistki, aloesy i liście fiołka afrykańskiego, które zabrały do swoich domowych hodowli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kwiatowe puzzle układane na szkolnych komputerach w pracowni informatycznej oraz zabawa w łapanie świetlików na tablicy multimedialnej. Nasi mali goście dużo się nauczyli i świetnie się przy tym bawili. Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?
Co piszczy pod liśćmi?