Europejski Dzień Języków

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków z inicjatywy Rady Europy. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego przygotowali dla swoich uczniów specjalne zadania i niespodzianki. 

Uczniowie odgadywali jaki język słyszą a następnie przygotowywali flagi różnych krajów i ich zadaniem było nauczenie się podstawowych zwrotów na przykład: „Jak się masz?”, „Cześć”, „Tak”, „Nie” oraz liczenia do 10 w różnych europejskich językach. Następnie uczniowie nagrali krótki filmik z poznanymi słowami w innych językach. Inna grupa miała za zadanie wybrać sobie znanego piłkarza na świecie i zaprezentować ciekawostki o kraju, z którego pochodzi ów sportowiec. Dzień ten uświadomił uczniom jak ważne są języki obce i jak różnorodna jest Europa.

Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków