Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty

Po weekendzie wróciliśmy na kolejny dzień na półkolonię. W tym dniu pojechaliśmy na kolejną wycieczkę do Parku Mani koło Krosna, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji: łódki wodne, mini park linowy, tyrolki, labirynt edukacyjny, trampolina, wieże widokowe i kule wodne.

Po trzy godzinnej zabawie pojechaliśmy do restauracji na obiad i Muzeum Lizaka w Jaśle. Jest to jedyne w Polsce muzeum, gdzie można zobaczyć od początku do końca, jak tworzone są cukierki i lizaki. Wizyta w muzeum to okazja do poszerzenia wiedzy na temat rodzajów cukrów, aromatów, barwników oraz historii upowszechniania słodyczy w naszym życiu. Największą atrakcją było jednak zobaczenie z bliska całego procesu powstania lizaka, a także bezpośredniego udziału w nim. Przez dłuższą chwilę patrzyliśmy, jak pan za ladą formuje karmelizowaną gorącą masę, a następnie wszyscy próbowaliśmy stworzyć własnego lizaka. Przez cały dzień pogoda była piękna, ale na obwodnicy Tarnowa zaczął pada deszcz i pojawiła się burza.

Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty
Półkolonia przy SP20 – Dzień szósty