W świąteczną podróż z Erasmusem

04-erasmus-podrozW świąteczną podróż, do świata obrzędów, tradycji i kultury ludowej swoich narodów, wybrali się uczniowie Zespołu Szkół Sportowych wraz ze swoimi rówieśnikami z Czech i Słowacji. A wszystko w ramach projektu Erasmus Plus, który szkoła realizowała w dniach 16 -21.11.

"Świąteczna podróż" pod takim hasłem odbyły się zajęcia prowadzone w ramach projektu Erasmus Plus . Organizatorami spotkań były Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Sportowej oraz Zespół Szkół Sportowych w Tarnowie, a koordynatorem p. Izabela Florek. W projekcie uczestniczyło w sumie 40 osób - młodzież 13-14 letnia wraz z opiekunami - z 3 szkół : Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie, Czeskiej Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Hnojniku i Słowackiej Szkoły z Węgierskim Językiem Nauczania w Komarnie.

Projekt poświęcony był poznaniu specyficznych dla każdego państwa obrzędów ludowych związanych z przygotowaniami do Świat Bożego Narodzenia. Uczestnicy biorąc udział w licznych warsztatach plastycznych, rękodzielniczych, muzycznych i multimedialnych mieli możliwość poznania specjałów bożonarodzeniowych, kolęd i tradycji świątecznych swoich sąsiadów.

Dodatkową atrakcją był udział w specjalistycznych warsztatach w Krakowskiej Fabryce Ozdób Choinkowych i spotkanie z lokalnymi twórcami ludowymi w Domu Malarek w Zalipiu.

Dzięki projektowi młodzi ludzie poszerzyli swoją wiedzę na temat tradycji i obyczajów związanych z regionem pochodzenia swoich rówieśników, ucząc się przy tym tolerancji i otwartości oraz nawiązując nowe przyjaźnie.

W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem
W świąteczną podróż z Erasmusem