Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna uczniów z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „ Cześć, Europo !”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej . Zespół składający się z trójki uczniów klasy 7a: Natalii Biedrzyckiej, Aleksandra Gurgula i Anny Święs, pod okiem wychowawcy- p. Izabeli Florek stanęli w szranki z 165 innymi zespołami z całej Polski .

Zadaniem zespołów było przygotowanie i przeprowadzenie w swojej lokalnej społeczności akcji, która w szeroko rozumiany sposób popularyzowałaby wiedzę o Europie i Unii Europejskiej, jej historii, kulturze, językach i społeczeństwie.

Drużyna z 7a zrealizowała trudny projekt o nazwie „ EUROPA TO MY !!!”, składający się z wielu etapów . Przeprowadziła akcję informacyjną na korytarzach szkoły- dostarczającą wiedzy o UE, jej historii, instytucjach, przywódcach. W bibliotece szkolnej, pod okiem pań bibliotekarek,  zorganizowała wystawę książek pt” Śladami europejskich pisarzy- książki w bibliotece szkolnej i ich bohaterowie”, dzięki której przybliżyli swoim kolegom i koleżankom wiedzę o pisarzach pochodzących krajów UE, a tym samym zachęcili do sięgania po ich dzieła. Dla uczniów klas  1-4 zorganizowali konkurs plastyczny  „Polski Syriusz oczami uczniów SP nr 20”, a dla klas 5-8 konkurs wiedzy „Wiem więcej o Unii Europejskiej”.

Zawieszenie zajęć, a później zdalne nauczanie nie pozwoliło na zrealizowanie planu w 100%, ale sprawiło, że do zrealizowanych działań zespół dodał jeszcze jedno mianowicie: obchody Dnia Europy. Do udziału w imprezie urodzinowej Europy, dzięki współpracy z nauczycielami geografii, historii i plastyki włączyli się uczniowie klas 5-8. Uczniowie klas 5 w swoich domach w barwach unijnych, z symbolami Unii w dłoni lub napisami „Jestem Europejczykiem” zrobili sobie zdjęcia, natomiast chętni uczniowie klas 6-8 wykonali prezentacje popularyzujące Unię Europejską i kraje członkowskie. 

Mimo ogromnej konkurencji, utrudnień w realizacji wynikającej z przerwaniem planowanych zamierzeń z powodu pandemii, zespół z klasy 7a został nagrodzony wyróżnieniem! 

Dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację projektu, serdecznie gratulujemy Natalii, Ani i Aleksandrowi życząc kolejnych sukcesów!

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­