W pierwszej połowie marca uczniów, nauczycieli i rodziców serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie: „Europa to MY”. W ramach projektu przewidziano działania mające na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły wiedzy o UE i krajach ją tworzących.

A oto, co będzie się działo:

  • akcja informacyjna na korytarzach w budynku naszej szkoły (od 28.02 do 13.03.2020)– dzięki niej dowiesz się czym jest UE, jakie są jej organy, poznasz przywódców unijnych instytucji, zgłębisz historię integracji europejskiej oraz wybierzesz się w podróż po krajach unijnych odkrywając ich najciekawsze tajemnice;
  • konkurs plastyczny dla uczniów kl. 1-4 pt. „Polski Syriusz oczami uczniów SP nr 20” – na zajęciach plastycznych oraz w domu uczniowie klas 1-4 przygotują prace plastyczne, gdzie zaprezentują polskiego Syriusza – maskotkę UE, w bibliotece szkolnej odbędzie się wystawa prac uczniowskich;
  • konkurs wiedzy o UE dla uczniów klas 5-8 pt. „Wiem więcej o Unii Europejskiej” – uczniowie tych klas będą mogli sprawdzić nabytą wiedzę uczestnicząc w konkursach klasowych, a następnie reprezentując siebie i swoją klasę w etapie szkolnym;
  • happening w którym uczestniczyć będzie cała społeczność szkolna w dniu 13.03.2020r. pod hasłem: „Jestem Europejczykiem” – w tym dniu do szkoły przychodzimy ubrani na żółto i niebiesko, hasło happeningu w jednym z 24 języków UE umieszczamy na koszulce, na jednej z lekcji spotykamy się na sali sportowej lub przed budyniem szkoły (w zależności od pogody), by głośno wykrzyczeć, że każdy z nas jest Europejczykiem oraz zostawić swój podpis na mapie Europy.
  • „Śladami wybitnych pisarzy Unii Europejskiej”- Zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę która przybliży postaci wybitnych pisarzy pochodzących z krajów należących do Unii Europejskiej oraz ich książki.

Liczymy na Waszą obecność, aktywność i zaangażowanie!!!
Zapraszamy do wspólnej nauki przez zabawę!!!

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY „WIEM WIĘCEJ O UNII EUROPEJSKIEJ”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKI SYRIUSZ OCZAMI UCZNIÓW SP NR 20” 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­