„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który od trzech lat realizujemy w naszej szkole. Podczas cyklu 24 spotkań dzieci uczą się jak rozmawiać o uczuciach, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak rozwiązywać konflikty, jak dbać o przyjaźń, jak słuchać innych, jak funkcjonować w grupie. Jest to jedyny program, w którym z małymi dziećmi rozmawia się na temat śmierci i uczuć, jakie towarzyszą nam w sytuacji utraty kogoś bliskiego.

Zajęcia obfitują w zabawy i ćwiczenia atrakcyjne dla uczniów. Dzieci z radością czekają na kolejne spotkanie z patyczakiem Zippim i jego przyjaciółmi. W roku szkolnym 2019/2020 program realizowany jest przez pedagoga Dorotę Niedojadło i psychologa Kingę Słowik w klasach 2a, 2b, 3b i 4a. 

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­