19 grudnia, tuż przed zimową przerwą świąteczną, uczennice kl. 6a zaprezentowały efekty projektu edukacyjnego „ Finlandia- Suomi”. Jego celem było m.in. poznanie kultury, historii, znanych postaci, walorów krajobrazowych i kuchni państwa, którego półroczna prezydencja w Radzie Unii Europejskiej właśnie dobiega końca.

Na stoisku europejskim dziewczęta ustawiły  3 tablice tematyczne, zachęcały do nabycia pachnących pierników, cynamonowych bułeczek i joulutorttu, czyli drobnych ciasteczek upieczonych wg fińskiej receptury.

Realizując projekt, szóstoklasistki dowiedziały się wiele o kraju, z którego  pochodzi autorka książek o Muminkach, Matti Nykänen- skoczek wszech czasów, geniusz muzyczny Sibelius    i takie firmy jak Nokia, czy Benecol.  Należy nadmienić, że uczennice były bardzo zaangażowane w zorganizowanie stoiska fińskiego, uczyły się pracy w grupie, a także                           odpowiedzialności za podjęte działanie. Projekt zrealizowano pod patronatem Szkolnego Klubu Europejskiego.

Katarzyna Kobylarz

Projekt edukacyjny 01 Projekt edukacyjny 02 Projekt edukacyjny 03

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­