2019-2020

Niezwykle miło nam poinformować, że drużyna uczniów z naszej szkoły zdobyła wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie „ Cześć, Europo !”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy o Europie i Unii Europejskiej . Zespół składający się z trójki uczniów klasy 7a: Natalii Biedrzyckiej, Aleksandra Gurgula i Anny Święs, pod okiem wychowawcy- p. Izabeli Florek stanęli w szranki z 165 innymi zespołami z całej Polski .

25 czerwca 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania absolwentów klas VIII. Głównymi bohaterami było 63 uczniów, którzy odebrali świadectwa i nagrody z rąk pana dyrektora Andrzeja  Kota, prezesa Stowarzyszenia Absolwentów pani Anny Wójcik oraz wychowawców klas.

Po kilku miesiącach nauki przy komputerze, Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie postanowiła rozruszać dzieci organizując Dni Talentu. Chodzi o talent sportowy, który ujawnić się może w trakcie konkurencji piłkarskich, lekkoatletycznych i pływackich. 

Na zakończenie roku szkolnego, po kilku miesiącach nauki przy komputerze, Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie organizuje w tym tygodniu Dni Talentu. Jest to wspólna akcja Akademii Górnik 20 Tarnów, AZS PWSZ Tarnów oraz UKS „Sokół-Mościce” Tarnów. – Przyjdź i sprawdź swoje umiejętności podczas zabaw i konkurencji piłkarskich, lekkoatletycznych i pływackich – zachęcają organizatorzy. Zajęcia piłkarskie odbędą się na boisku ze sztuczną trawą przy ul. Zbylitowskiej 7. Ich program – oprócz gry w futbol - obejmuje m.in. bieg bez piłki, drybling czy zwroty z piłką. Przedszkolacy i uczniowie trzech pierwszych klas szkół podstawowych będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w czwartek i w piątek, 25 i 26 czerwca, w godz. 17.00-18.30 oraz w sobotę, 27 czerwca, między godz. 11.00 a 12.30. Uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych będą mogli natomiast zaprezentować się w 25 i 26 czerwca od godz. 18.30 do 20.00 oraz 27 czerwca w godz. 9.30-11.00.

Na wielofunkcyjnym boisku przy ul. Zbylitowskiej 7 odbędą się z kolei lekkoatletyczne zajęcia dla dziewcząt i chłopców z trzecich klas szkół podstawowych. Od czwartku do soboty, w godz. 17.30 – 18.30, młodzi lekkoatleci będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w biegu na 30 metrów (pomiar czasu fotokomórką), skoku w dal z miejsca, biegu wahadłowym 4x10 metrów oraz rzucie piłką lekarską.

W czwartek i w piątek między godz. 17.00 a 18.00, trzecioklasiści będą natomiast mogli pokazać swoje umiejętności pływackie. Zajęcia, podczas których młodzi pływacy, oprócz rywalizacji na 25 metrów stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym, będą mogli pochwalić się również umiejętnościami w skoku do wody ze słupka oraz w nurkowaniu, zaplanowano na basenie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Traugutta.

Dla wszystkich uczestników Dni Talentu przewidziane są okolicznościowe medale, dla najlepszych przygotowano upominki.

Kontakt z organizatorami: piłka nożna – 600 391 090, lekkoatletyka – 502 424 357, pływanie – 609 470 966.

INFORMACJA
dotycząca zakończenia roku szkolnego 2019/2020

W nadchodzącym tygodniu nastąpi zakończenie nauczania zdalnego w polskiej oświacie. Sytuacja epidemiologiczna powoduje, że tradycyjne zakończenie roku szkolnego w polskich szkołach będzie bardzo nietypowe.
Pragnę poinformować wszystkich rodziców i uczniów, iż w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami sportowymi im. Polskich Olimpijczyków że w naszej szkole zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw będzie miało następujący przebieg:

 1. POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW
  1. Termin   - 25.06.2020 (czwartek) godz. 14.00
  2. Miejsce  - plac przed budynkiem szkoły (w przypadku deszczu sala gimnastyczna). Udział uczniów klas VIII, nauczycieli, przygotowane i rozstawione – 100 krzeseł z zachowaniem 2 m odległości. Obowiązują  do chwili zajęcia miejsc w maseczki
  3. Forma imprezy:
   1. Apel z elementami pożegnania:
    • Pożegnanie Absolwentów przez Dyrektora szkoły
    • Pożegnanie przez RR
    • Pożegnanie przez uczniów klas młodszych
    • Przekazaniem sztandaru
   2.  wręczenie Złotych Tarcz, listów pochwalnych i świadectw przez Dyrektora szkoły i wychowawców nagrodzonym uczniom
   3. Wręczenie nagród rzeczowych
   4. Wręczenie świadectw szkolnych pozostałym uczniom przez Dyrektora szkoły i wychowawców
   5. Zakończenie Apelu
 2. POZOSTAŁE KLASY

Nie będzie oficjalnego apelu na zakończenie szkoły. Po konsulatacji z wychowawcami klas i rodzicami wybrana została WERSJA dotycząca rozdania świadectw w grupach o różnych godzinach w dniu 26.06.2020 r (piątek)

  1. Rozdanie świadectw przez wychowawców obejmowałoby świadectwa szkolne, nagrody rzeczowe dla wyróżnionych uczniów. Wskazane jest w miarę możliwości przyjście samodzielne ucznia do szkoły. W przypadku klas młodszych Rodzice nie mogliby wchodzić do klas (oczekiwaliby na korytarzu).
  2. Rozdanie świadectw odbywałoby się wg opracowanego harmonogramu, który obejmowałby godziny od 8.00 do 10.30 oraz uwzględniałby podział każdej klasy na II grupy. O jednej godzinie na piętrze byłoby 3 – 4 oddziały klasowe.
  3. Każdy oddział byłby podzielony na 2 grupy, które osobno, jedna po drugiej odbierałyby świadectwa od wychowawców. Po wyjściu I grupy sala byłaby wietrzona a sprzęt dezynfekowany.
  4. Podczas rozdania świadectw w salach obowiązywałby indywidualna ochrona układu oddychania (maseczki) u uczniów do chwili zajęcia miejsc.. Nauczyciele mogliby pobrać maseczki w sekretariacie
  5. Przed wejściem do budynku uczniowie i rodzice byliby zobowiązani do dezynfekcji rąk.
  6. Uczniowie, którzy nie uczestniczyliby w rozdaniu świadectw mogliby je odebrać
   w dowolnej chwili w okresie wakacji.
  7. Szkoła nie organizuje Mszy św. z okazji zakończenia roku. Po ustaleniach z ks. Proboszczem, wspólna Msza św. dla wszystkich uczniów mościckich szkól odbędzie się w czwartek o godz. 8.00 w kościele pw MBKP w Tarnowie Mościcach. Udział w Mszy św. Ma charakter indywidualny.

Dyrektor szkoły - mgr Andrzej Kot


zakonczenie 02

Drodzy Uczniowie, Rodzice
Drogie Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele SP20 w Tarnowie

W dniu dzisiejszym kończymy rok szkolny, w trakcie którego wszyscy zdobywaliśmy nowe doświadczenie: jak żyć, funkcjonować, pracować, uczyć się mając za sąsiada groźnego wirusa, jak żyć aby nie przegrać, a właściwie jak wygrać. Czy życie człowieka, w tym młodego to wyścig? W sensie SPORTOWYM – TAK. Poszczególne etapy życia, kończące się niekiedy egzaminem, oceną, odpowiedzią kto lepszy, kto najlepszy – są to elementy wyścigu, ale życie szkolne, czas nauki i wzbogacania wiedzy człowieka to jednak coś więcej. To przede wszystkim młody człowiek, który jest centrum uwagi, jest podmiotem wobec którego stwarzane są warunki i oddziaływanie ukierunkowane na kształtowanie wiedzy, umiejętności, postaw. Wam, Drodzy Uczniowie chciałabym dziś pogratulować sukcesu jakim jest ukończenie tego wyścigu. Ciężka praca, wytrwałość i samozaparcie w dążeniu do celu pozwoliły Wam dotrzeć dziś właśnie do tego finiszu. Ostatni okres w polskiej szkole to swego rodzaju operacja na żywym organizmie. Musieliśmy wszyscy w bardzo krótkim czasie przestawić metody i formy funkcjonowania w domu, w pracy, w środowisku. Również metody nauki, zdobywania wiedzy. Oceniając ten okres możemy powiedzieć, że w zdecydowanej większości zdaliśmy ten egzamin życia i etap funkcjonowania w wyścigu życia.

W czwartek pożegnaliśmy grupę 63 uczniów klas VIII, dzisiaj już Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 20 w Tarnowie. Z radością i zadowoleniem przyjęliśmy ich wyniki nauczania. Średnia ich ocen na świadectwie wyniosła 4,37 Statuetki ZŁOTEJ TARCZY dla uczniów ze średnią ocen powyżej 4,75 otrzymało 17 Absolwentów szkoły. Czworo uczniów klas III za wysokie wyniki nauczania otrzymało statuetki SREBRNEJ Tarczy. W całej szkole średnia ocen wyniosła: 4,54 Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 156 uczniów, tj. 47,4% uczniów ocenianych. Prawie 70% uczniów uzyskało oceny wz i bdb z zachowania. Wśród Absolwentów i uczniów pozostałych klas 5 -ro uzyskało tytuły finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, czyli najwyższych w tym roku, gdyż nie odbyły się konkursy na etapie wojewódzkim. Są to: z konkursu historycznego - Wiktor Broda, Hanna Olszak z 8b; Natanael Stawarz, Filip Wadas z 7a i z konkursu biblijnego Wiktor Hajduk z 6c. Finalistami rejonowymi zostało 43 uczniów ze wszystkich przedmiotów nauczanych w szkole. Jest to dowód na wysoką jakość Waszej pracy, umiejętne przekazywanie wiedzy przez nauczycieli, trafne godzenie nauki z uprawianiem sportu.

Rozpoczynacie dzisiaj okres odpoczynku wakacyjnego. Być może z powodów od Was niezależnych nie będą to wakacje wymarzone, takie jakie sobie zaplanowaliście. Trudno. Czasami trzeba brać życie takim jakie jest. Dziś przyszła pora na chwilę wytchnienia, pora na zasłużony odpoczynek i nabranie sił przed rozpoczęciem kolejnego etapu. Pora odłożyć na chwilę długopis i najzwyczajniej w świecie poleniuchować. Życzę Wam, aby przez te 2 miesiące przerwy udało się Wam odpocząć od nauki, przeżyć szkolnych, od myśli krążących wokół przedmiotów szkolnych. Odpoczywajcie, zażywajcie kąpieli wodnych i słonecznych. Pamiętajcie jednak, że zdrowy rozsądek, rozwaga, umiar i odpowiedzialność za swoje postepowanie powinno Wam towarzyszyć na co dzień. Nikt z nas nie jest w stanie dzisiaj powiedzieć, co nas czeka za tydzień, miesiąc, po wakacjach. Życzę Wam w związku z tym, aby nie opuszczało Was, Waszych Rodziców i rodzeństwa zdrowie, aby daleko od Was był zły duch 2020 r – koronawirus, abyśmy mogli spotkać się w pełni zdrowi 1 września 2020 r. w szkole. Życzę nam wszystkim, aby nowy rok szkolny rozpoczął się spokojnie, tradycyjnie w murach szkoły, gdzie będziecie mogli z sukcesami rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. Od klasy IV, tak jak w każdym roku, oprócz klas ogólnych będą oddziały EUROKLASY , sportowe (piłki nożnej, pływania, lekkiej atletyki). We wrześniu zaproponujemy Wam cały wachlarz zajęć dodatkowych, o charakterze dydaktycznym, kulturalnym, sportowym. Pamiętajcie i zadbajcie jednak o to, aby wrócić do szkoły w pełni zdrowia, gdyż to w zdecydowanej mierze będzie warunkowało realizacje Waszych marzeń.

Drodzy Rodzice. Za nami okres zdalnego nauczania. Wszyscy musieliśmy się tego zadania podjąć, często nauczyć, aby realizacja kształcenia w takiej formie przyniosła spodziewane efekty. Serdecznie Wam dziękuję za zaangażowanie, pomoc, wsparcie, rzetelne uwagi. Jaki będzie efekt kształcenia na odległość wiedzieć będziemy dopiero po powrocie w mury szkolne. Niemniej uczciwie musimy sobie powiedzieć wzajemne dziękuję, za ten kilkumiesięczny okres współpracy. Życzę Wam wiele radości, zadowolenia z Waszych dzieci gratulując, szczególnie tym nagrodzonym osiągniętych wyników nauczania. Na koniec życzę Wam i Waszym Rodzinom zdrowia i pomyślności w tym trudnym i nie do końca wiadomym czasie.

Drodzy Nauczyciele. Okres zdalnego nauczania w roku szkolnym 2019/2020 się zakończył. Jaki będzie stan wiedzy i umiejętności uczniów po zdalnym nauczaniu dowiemy się tak naprawdę dopiero po powrocie do nauczania stacjonarnego – mam nadzieję że będzie to we wrześniu. Jedno jednak, co możemy powiedzieć z całą pewnością to fakt okresu szczególnie wytężonej pracy n-li. Dziękuję za zaangażowanie, wzajemną pomoc, samodyscyplinę. Wasza kreatywność
i pomysłowość często nas zaskakiwała i za to również pragnę dziś podziękować. Dziękuję Wam za tę pracę. Za tę codzienność, za Wasze poświęcenie, za serce, życzliwość, za to że jesteście – dziękuję bardzo.
Drodzy Nauczyciele Teraz jeszcze trochę pracy administracyjnej i wakacje. Mam nadzieję, że będzie to czas odpoczynku, zdrowego odpoczynku, bo się Wam jak nigdy należy.

Drodzy uczniowie. Kończąc proszę Was o przyjęcie kilku spostrzeżeń i rad:

 • Jaka czeka nas przyszłość? Niewiadoma – ale przecież to co jest niewiadome, co jest zagadką, to jest najbardziej interesujące. Pamiętajcie Drodzy Uczniowie, że to Wy będziecie tworzyć tę przyszłość, to Wy będziecie zapisywać puste jeszcze karty pamiętnika sukcesami; dydaktycznymi, kulturalnymi, sportowymi, może politycznymi – życzę Wam aby było ich jak najwięcej.
 • Starajcie się jak najlepiej realizować swoje marzenia i plany, wyciągać wnioski z dotychczasowych doświadczeń, pamiętając, że życie to z jednej strony czerpanie pozytywów, ale również dawanie innym.
 • Dawanie poprzez Wasze zachowanie, uczciwość, życzliwość, stosowanie pewnych norm życia. Nie można liczyć, że w życiu będą same przyjemności. Pamiętajcie o tym, aby się niepotrzebnie nie rozczarować, nie przeżyć przykrości i porażek.
 • Pamiętajcie, że macie wokół siebie ludzi życzliwych, koleżanki, kolegów, lecz również Rodziców i Nauczycieli, tylko trzeba ich dostrzec, umieć z nimi ułożyć właściwe relacje, czasem im zaufać.
 • Pamiętajcie że kolegów, koleżanki zawsze znajdziecie. Ale jeżeli zdobędziecie przyjaciół to jest to duża sprawa i trzeba taką przyjaźń pielęgnować.

Gratuluję wszystkim nagrodzonym, promowanym i do zobaczenia 1 września.

W sposób oficjalny informuję, że nauka w roku szkolnym 2019/2020 została zakończona.

Do zobaczenia
Dyrektor szkoły - mgr Andrzej KOT

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­