Przyjdź, Zobacz, Zostań!

Od października 2021 przy Szkole Podstawowej nr 20 w Tarnowie – Mościcach realizowany jest bezpłatny projekt „ Dwudziestka dla przedszkolaków ”, który ma na celu promocję szkoły w środowisku lokalnym. Ponadto nauczyciele i starsi koledzy chcą pokazać dzieciom, że szkoła to miejsce przyjazne, gdzie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania w niecodzienny sposób oraz poznać nowych rówieśników. Zajęcia odbywają się we wtorki od 16.00 do 17.30 co około dwa tygodnie według ustalonego harmonogramu na plakacie. Na dzieci czekają miłe niespodzianki i poczęstunek.


 

 

W krainie polskich baśni

Przedszkolaki ponownie zagościły w SP20. Spotkanie to nosiło nazwę  „Baśnie Polskie". Jedną z nich była bajka o smoku wawelskim, który opanował Kraków.

W Krainie Muzyki

Tym razem przedszkolaki, które zagościły w progach naszej szkoły, przeniosły się do Krainy Muzyki.

Świąteczne spotkanie z przedszkolakami

Tuż przed świętami gościliśmy na zajęciach dopołudniowych 2 grupy przedszkolaków z Przedszkola nr 33. Ze względu na klimat, dzieciaki miały okazję poznać i utrwalić słówka z języka angielskiego.

TWÓRCZA MATEMATYKA

W andrzejkowym wystroju i nastroju bawiliśmy się ucząc się rozpoznawać figury geometryczne.

Teatr w bibliotece

Na zajęciach popołudniowych dla dzieci przedszkolnych, do biblioteki zawitał teatr.

Zabawy sensoryczne dla najmłodszych

Na pierwszym październikowym spotkaniu z przedszkolakami dzieci uczestniczyły w zabawach sensorycznych, które angażowały ich różne zmysły.

Radosne buzie po wizycie w naszej szkole

10 i 17 maja ponownie gościliśmy w naszej szkole 6-latków z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Mościcach.

Zajęcia matematyczne dla przedszkolaków

10 maja odbyły się w naszej szkole  kolejne już zajęcia dla przedszkolaków, tym razem matematyczne. Przyświecało im hasło  „Nauka przez zabawę”.

Przedszkolaki z wizytą w świetlicy

Dnia 5 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia dla przedszkolaków. Dzieci poznały świetlicę szkolną, brały udział w zajęciach świetlicowych związanych z tematyką wiosenną.

Z MUZYKĄ NA WESOŁO

22 lutego odbyły się kolejne popołudniowe zajęcia dla przedszkolaków. Tym razem prym wiodła muzyka. Zaproszeni goście - p. Pauliny i p. Władysław Strejczek - zapoznali przybyłe dzieciaki z brzmieniem saksofonu i akordeonu.

KULINARNE WALENTYNKI

Po feriach wróciły cykliczne zajęcia z przedszkolakami. Tym razem dzieci pod opieką pani Marty K i Marii S miały możliwość rozwijać swoje umiejętności kulinarne oraz plastyczne.

Kici, kici ,miau...

9 lutego odbyło się kolejne spotkanie z przedszkolakami. Tym razem w zajęciach poprowadzonych przez p. Iwonę Lipińską i p. Iwonę Wojnarowicz wzięły udział 2 grupy dzieciaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 35.