20160112 100246Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia można było poczuć w świetlicy już od pierwszych dni grudnia, kiedy to w naszej sali zaczęły pojawiać się różnego rodzaju wizerunki św. Mikołaja, wesołe renifery, aniołki, bałwanki, choinki. Święta kojarzą się z zimową aurą, więc by w pełni być przygotowanym do ruchu na świeżym powietrzu, w świetlicy królowała zumba dla najmłodszych.

IMG 20140415_120316Święta wielkanocne kojarzą się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia, śmigusem dyngusem, kartami z życzeniami i wieloma innymi przyjemnymi rzeczami. Chcąc poczuć nastrój tych pięknych świąt dzieci samodzielnie wykonywały prace plastyczno – techniczne tematycznie związane z Wielkanocą i przystrajały nimi świetlicę, oraz korytarz.

IMG 20140317 120816Wiosna tuż, tuż. Wszyscy z niecierpliwością na nią czekamy. Mamy dość zimy, nawet takiej łagodnej, która aktualnie od nas odchodzi. Chcemy się cieszyć słońcem i zielenią. Zorganizowaliśmy, więc na świetlicy konkurs, na który dzieci wykonały swoje wizje Pani Wiosny. Niektóre prace naprawdę nas oczarowały. Konkurs rozstrzygnięto i rozdane zostały nagrody. 

IMG 20140318_120409Zawitała, zagościła wiosna piękna i radosna. Zauważyć można ją wszędzie; w parku, w lesie, na klombach i drzewach. Słońce ukazuje się częściej, grzeje dłużej i mocniej. Możemy lżej się ubierać, widać coraz więcej kolorów. W świetlicy uczciliśmy jej przyjście pięknymi pracami, które zdobią naszą salę, oraz korytarz.

sw-DSC 0124Uczniowie przebywający w świetlicy mają zorganizowane różnorakie zajęcia i zabawy. Spośród nich każdy może wybrać coś dla siebie. Grają w gry planszowe, szachy, układają puzzle. Wykonują wiele prac plastycznych na dowolne lub określone tematy – indywidualnie na małych kartkach lub grupowo na dużych arkuszach. Bawią się w małych konstruktorów, budowniczych korzystając z wielu rodzajów klocków - drewnianych lub plastikowych.

W czasie poświęconym cichemu czytaniu uczniowie sięgają po dostępne książki i czasopisma w świetlicy lub bibliotece. Mogą też wtedy w spokoju i ciszy odrabiać zadania domowe.

W posiadanej przez nas stołówce uczniowie mogą zjeść smaczny domowy obiad gotowany przez nasze panie kucharki. W kolorowo ozdobionej jadalni posiłek lepiej smakuje.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­