WINIETA

Zarząd KS ZKS UNIA Tarnów...

KS ZKS UNIA Tarnów informuje o spotkaniach Zarządu KS ZKS UNIA Tarnów i Dyrektora Sportowego Klubu z Rodzicami uczniów oddziałów piłkarskich szkoły: środa 10.01.2018 18:00 rocznik 2007 - Stadion Miejski (sala konferencyjna).19:00 rocznik 2006 - Stadion...

Lidka Pyzia wyróżniona w...

Uczennica naszej szkoły Lidia Pyzia z klasy 4c zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Swoją pracę Lidka wykonała podczas zajęć na świetlicy szkolnej. Podsumowanie konkursu pod...

Zakończenie Projektu...

Zakończyliśmy realizację Miejskiego Projektu Edukacyjnego Narodowe Święto Niepodległości – „Świętujemy Niepodległą”, który w naszej Szkole przebiegał pod hasłem  „Inni, lecz tacy sami. Młodzi Tarnowianie – świadkowie i uczestnicy odzyskanej Niepodległości...

X Międzynarodowy Miesiąc...

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzimy  jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto organizowane jest  od 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji  było promowanie biblioteki...

Joanna Zając laureatką...

Joanna Zając, uczennica klasy VII b, została laureatką konkursu plastycznego na plakat „POLSKA NIEPODLEGŁA”. Celem konkursu - zorganizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa -  było propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół...

Tarnów – Pierwsze...

Jesienią 1772 roku do kilkutysięcznego  Tarnowa – prywatnego miasta Sanguszków – wkroczyły  zaborcze wojska austriackie. Rozpoczęła się trwająca półtora wieku epoka rozbiorów. Kiedy jesienią – 30 listopada  1918 roku, po...

Ślubowanie klas pierwszych

Od pierwszych dni września uczniowie klas pierwszych niecierpliwie wyczekiwali na dzień. Uczyli się pilnie wierszyków, tekstów piosenek, uczestniczyli w wielu próbach.  Wreszcie, 7 października nadszedł ten wyczekiwany moment - ślubowanie. Centralnym...

Nabór na stanowisko...

ZARZĄDZENIE Nr 11/2017 Dyrektora SP 20 w Tarnowie z dnia 30.10.2017 r w sprawie wszczęcia procedury naboru na stanowisko Głównego księgowego w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi w...

Bierzemy udział w III...

Celem naszego projektu jest pokazanie  więzi łączącej pokolenia młodych mieszkańców naszego miasta na przestrzeni stulecia jakie mija od zakończenia Wielkiej Wojny i odzyskania Niepodległości.  Próba porównania pokolenia młodych Tarnowian, którym...

Święto latawca i Szarej...

W sobotę 28 października zuchy wzięły udział w „Święcie latawca i Szarej Lilijki”, w Szkole Podstawowej w Żabnie. Harcerze przygotowali dla młodszych kolegów wiele interesujących i pouczających atrakcji. Rozpoczęliśmy uroczystym...

Zuchowy Piknik Rodzinny

W sobotę 21 października zuchy 6 Gromady Zuchowej „Dzielne Skrzaty” ze SP nr 15 i 20 wraz z rodzicami i opiekunami p. Lucyną Szepielak-Wiatr i p. Iwoną Wojnarowicz uczestniczyły w...

Wizyta gości z...

W dniach 12 – 15.10.2017 w Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami Sportowymi gościli dyrektorzy partnerskich i zaprzyjaźnionych szkół z Węgier i Czech. Na zaproszenie Dyrektora szkoły mgr Andrzeja Kota...

Święto Edukacji Narodowej

Z  okazji Święta Edukacji Narodowej dyrekcja, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz przyjaciele naszej Szkoły spotkali się – 13 października - w Dworze Modrzewiowym Hotelu Cristal Park. Dyrektor Szkoły Podstawowej...

Złożenie kwiatów przed...

6 października delegacja naszej Szkoły w osobach wicedyrektorów złożyła kwiaty przed tablicami upamiętniającymi budowę Państwowej Fabryki Związków Azotowych oraz poległych i pomordowanych pracowników podczas niemieckiej okupacji Mościc. Uroczystość związana była z...

Dzień Głośnego Czytania

29.09.2001r. Polska Izba Książki po raz pierwszy ogłosiła Dzień Głośnego Czytania. Akcja realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jako stała forma pracy z młodym czytelnikiem jest również realizowana...

Euroweek

W dniach 19-23 września 2017r. 49 uczniów klas 7b, IIB G i IIIB G brało udział w specjalistycznym obozie szkoleniowym „Euroweek-Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju. Obóz tego typu zorganizowany był już...

Rajd Pamięci

20.09.2017 najstarsi gimnazjaliści uczestniczyli w Rajdzie Pamięci do Lasu Buczyna w Zbylitowskiej Górze, gdzie w okresie okupacji hitlerowskiej Niemcy wymordowali w masowych egzekucjach od 8 do 10 tysięcy Żydów i...

Uroczyste zakończenie Roku...

22 czerwca 2017 miało miejsce uroczyste podsumowanie mijającego Roku Szkolnego. W  wypełnionej po brzegi auli Mościckiego Centrum Sztuki obecni byli: Dyrektor i wicedyrektorzy,  nauczyciele, uczniowie,  rodzice,  przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszeni...

Szkolny Piknik Rodzinny

Finał IV Międzynarodowego Turnieju Przyjaźni w piłce nożnej, pokazy artystyczne i sportowe, gry, zabawy, kiermasze, smaczne przekąski to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla osób, które wzięły udział w Szkolnym Pikniku...

IV Międzynarodowy Turniej...

Tarnów, 10 czerwca 2017 r. Boisko ze sztuczną trawą naszej szkoły było miejscem rozgrywania Międzynarodowego Turnieju Przyjaźni o Puchar Prezesa MZPN w piłce nożnej chłopców - rocznik 2004. Rozgrywki toczyły...

REKRUTACJA

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­