W dniach 21 – 25 marca 2018 roku przebywała na Węgrzech (Veszprem) delegacja dyrektorów szkół tarnowskich: Szkoły Podstawowej nr 15 – dyr. Teresa Kot, Szkoły Podstawowej nr 20 – Dyrektor Andrzej Kot oraz Zespołu Szkół Technicznych – Dyrektor Krzysztof Kołaciński. W tym samym okresie przebywali również uczniowie obu szkół podstawowych. Brali oni udział w uroczystych obchodach dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej w Veszprem na Węgrzech, odbywających się pod Patronatem i z udziałem Prezydentów Polski i Węgier. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 20 i Gimnazjum Nr 9 pokazały ciekawe układy taneczne przygotowane przez nauczycieli szkoły, oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne natomiast „PIetnastka” zaprezentowała utwory wokalne w języku polskim i wegierskim.

Młodzież miała okazję dwukrotnie występować w Veszprem. W piątek w Szkole Muzycznej, gdzie zostały odnowione umowy o wzajemnej współpracy SP20 z Tarnowa ze szkołami im. Dozsa Gyorgy oraz Szkoły Katolickiej z Veszprem. W sobotę w Centrum Kultury węgierska Polonia miała okazję oklaskiwać naszą młodzież. Występy cieszyły się dużym powodzeniem, a nasze uczennice chwalone były za wysoki poziom występów.

Podczas uroczystości w Szkole Muzycznej dwoje nauczycieli naszej szkoły pan dyr. Andrzej Kot oraz pani Izabela Florek decyzja Władz Miasta Veszprem zostali odznaczeni medalami Pro Meritis za szczególne zaangażowanie w pielęgnowaniu przyjaźni polsko-węgierskiej. Tarnowska młodzież miała okazję zwiedzić miasto Veszprem, poznać trochę faktów historycznych związanych z tym miastem, spędzić kilka godzin w urokliwym ZOO, zachwycić się Balatonem. Należy przy tym podkreślić szczególnie serdeczną, wręcz rodzinną atmosferę panującą podczas wszystkich spotkań.

Podsumowaniem wyjazdu na Węgry był konkurs fotograficzny „Tylko jedno zdjęcie”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.

 

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­