Kolejny raz reprezentanci naszej szkoły wygrali rywalizację wśród tarnowskich podstawówek w ramach Tarnowskiego Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w kategorii Igrzysk Dzieci. Po podsumowaniu wyników całorocznych zmagań w roku szkolnym 2018 / 2019 - SP20 w Tarnowie zajęła 1 miejsce. Gratulujemy Uczniom i Nauczycielom WF. 

Jak ćwiczyć współpracę w grupie i pozytywną rywalizację? Jak rozwijać wytrwałość i cierpliwość? Jak usprawnić koordynację wzrokowo – ruchową, orientację w przestrzeni i spostrzegawczość? Jak zrobić to wszystko w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób? Na te pytania starały się odpowiedzieć pani psycholog Kinga Słowik i pani logopeda Monika Dziecina, które zorganizowały w naszej szkole „Zawody na wesoło”. Uczniowie klas I – III brali udział w ciekawych i zabawnych konkurencjach, które służyły nie tylko dobrej zabawie, ale także nauce.

W dniach 5 – 9.03.2019 przebywała na Węgrzech delegacja dyrektorów szkół tarnowskich stale współpracującymi z partnerami z tego południowego kraju.
W delegacji udział wzięli:

  1. mgr Andrzej Kot - dyrektor SP nr 20 im. Polskich Olimpijczyków  w Tarnowie,
  2. mgr Teresa Kot – dyrektor SP nr 15 im. Gen. J. Bema w Tarnowie
  3. mgr Krzysztof Kołaciński – dyrektor ZST w Tarnowie

Pobyt w Veszprem i innych miastach tego województwa i kraju ( Budapeszt, Varpalotta, Papa, Balatonfured) pozwoliły na ustalenie szczegółów wymiany zagranicznej młodzieży i nauczycieli w 2019 roku z poszczególnymi szkołami. W toku wspólnych spotkań z dyrekcjami szkół i rozmów omówiono warunki dalszej współpracy pomiędzy naszymi placówkami. Ustalono następujący zakres wymiany dla poszczególnych szkół wraz z określeniem warunków finansowania.

Hala MOSiR Nowy Sącz gościła sześć najlepszych zespołów Finału Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. Zawody, rozgrywane były w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Organizatorami byli: Małopolski SZS w Krakowie oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Nowym Sączu. W rozgrywkach grupowych nasi reprezentanci pokonali rówieśników z Oświęcimia 38 : 21 oraz Krakowa 32:31. W rozgrywkach finałowych pokonali – po dwóch dogrywkach Wieliczkę 45 : 43 oraz Nowy Sącz 34 : 26. Po rozegraniu wszystkich meczy Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie zajęła w Finale Wojewódzkim pierwsze miejsce zdobywając tytuł Mistrza Małopolski. Skład drużyny złotych medalistów: Mikołaj Ciesielski, Marcin Kumorek, Dominik Machala, Kacper Maniawski, Igor Tomasiewicz, Piotr Bator, Wiktor Duda, Kacper Guliński, Michał Kaczor, Dominik Kargól, Marek Szewczyk, Krystian Witusik, Wojciech Żurowski. Opiekunem reprezentacji SP20 był trener mgr Ryszard Żmuda. Nowy Sącz, 6 marca 2019 r.

Karolina Szustak - z klasy 8b- została laureatką VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dzieckiem być...”. Nasza uczennica zdobyła III miejsce w kategorii Młodzik. Zadaniem laureatów I etapu konkursu było wykonanie projektu graficznego proporca grupy harcerskiej. Propozycja Karoliny została zauważona i nagrodzona! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

koralina szostak 01 koralina szostak 012 koralina szostak 03

Trener reprezentacji Polski do lat 16 Marcin Dorna przedstawił listę powołanych zawodników na konsultację selekcyjną, która w dniach 4-8 marca odbędzie się w Grodzisku Wielkopolskim. Wśród 23 powołanych zawodników znalazł się uczeń klasy gimnazjalnej III D oddziału piłkarskiego GOSSM Tarnów Paweł Koncewicz - Żyłka. Gratulujemy

Jak co roku, przyszedł czas na  spotkanie w ramach wymiany międzynarodowej. Tym razem odwiedzili nas goście z Węgier.
W dniach 13-16.02.2019 nasza szkoła gościła 50 uczniów i nauczycieli z Veszprem na Węgrzech. Z wizytą do nas przyjechali goście z naszej szkoły partnerskiej im. Dózsa György w Veszprem i zaprzyjaźnionej Szkoły im. Szilágy w Veszprem. Przygotowaliśmy dla nich szereg atrakcyjnych zajęć. Był więc czas na naukę i rozrywkę. W czwartek uczniowie z Węgier uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach: artystycznych, sportowych, językowych (z j. niemieckiego) i informatycznych. Wraz ze swoimi polskimi rówieśnikami doskonale poradzili sobie z barierą językową wspólnie rozwiązując stawiane przed nimi zadania. Po południu  goście zwiedzali nasze piękne miasto. Był też czas na wspólną dyskotekę walentynkową! Natomiast w  piątek nasi goście odwiedzili kopalnię w Bochni i Kraków.

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Dzieckiem być...” organizowanym  przez Zespół Szkół Plastycznych w Tarnowie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł  „Płonie ognisko...”. Zmagania pierwszego etapu konkursu zakończyły się sukcesem trzech uczennic naszej szkoły. Laureatkami tego etapu zostały:  Eliza Drwiła z kl. 7 b (praca nr 1), Karolina Szustak z kl. 8 b (praca nr 2) oraz Martyna Burkat z klasy 3 B gimnazjum (praca nr 3) oraz Martyna Burkat z klasy 3 B gimnazjum (praca nr 1). Przed nimi kolejny etap, który odbędzie się 12 lutego w siedzibie organizatora. 

Uczennice wezmą udział w ciekawych warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów, podczas których wykonają kolejne prace konkursowe. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

W dniu 31 stycznia 2019r. w naszej szkole odbył się XI Rejonowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”  Impreza miała na celu rozbudzenie śpiewu kolędowego, pogłębianie wiedzy o tradycjach i zwyczajach obecnych w naszej kulturze narodowej i chrześcijańskiej, jak również uwrażliwienie dzieci na piękno tych tradycji.
Podczas kolędowania prezentowali się młodzi artyści z przedszkoli i szkół z Tarnowa i okolic Młodych artystów oceniało Jury. Członkowie komisji docenili muzykalność, warunki głosowe wykonawców, dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny prezentowanych kolęd i pastorałek, a następnie wyłonili laureatów oraz wyróżnionych.

Dziesięcioro  uczniów naszej Szkoły  zagrało w finale Wielkiej Orkiestry, która tym razem zbierała środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariusze uzyskali rekordową kwotę ponad 7 tysięcy złotych!

Jak widać „Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem trwała tegoroczna  zbiórka, którą w Szkole koordynował Samorząd  Uczniowski. Warto wymienić tych dzielnych młodych ludzi, którzy w towarzystwie przyjaciół i członków rodziny ofiarnie kwestowali na ulicach  Tarnowa i okolicznych miejscowości. Byli to gimnazjaliści: Mikołaj Bis, Martyna Burkat, Karolina Gdowska, Martyna Foszcz, Kacper Maniawski, Katarzyna Marcisz, Agata Mytnik, Julia Różańska, Sylwia Stoszko, Michał Szwiec.  Opiekę sprawowała pani Renata Bokwa. Wielu z wolontariuszy mogło pochwalić się puszką WOŚP, której wartość znacznie przekraczała tysiąc złotych!  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za  pracę i gratulujemy rezultatów. Pokazaliście, że na młodzieży z Dwudziestki – tam gdzie w grę wchodzi dobro innych – zawsze  można polegać!

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­