Emilia Nizio Halową Mistrzynią Małopolski w tenisie ziemnym

EN 2017 ppEmilia Nizio, uczennica klasy 3d SP20 , tenisistka UKS ACT Sport Tarnów, wygrała Halowe Mistrzostwa Małopolski Skrzatów U12 organizowane na kortach Klubu Tenisowego Błonia Kraków. Utalentowana dziesięciolatka wygrała kolejny turniej pokonując swoje starsze dwunastoletnie koleżanki. W meczu finałowym pokonała Oliwie Jałochę dwunastolatkę z klubu Grzegórzecki Kraków 6 : 3, 6 : 2. W obecnym roku to już drugi turniejowy triumf Emilki. Kilka dni temu okazała się najlepsza w Halowym Turnieju Wojewódzkim Skrzatów w Bytomiu.

Uczestnicząc w systemie turniejów Polskiego Związku Tenisowego Emilka systematycznie pnie się ku górze w klasyfikacji generalnej PZT skrzatek ( do lat 12). Obecnie zajmuje 84 miejsce, ale wśród swoich rówieśniczek ( rocznik 2007 ) zajmuje 4 miejsce. Ostatnie wyniki na pewno podniosą pozycję na lutowej liście klasyfikacyjnej. Emilia rozpoczęła przygodę z tenisem w wieku pięciu lat. Osiągnęła już wiele sukcesów w turniejach cyklu Tenis 10 dla najmłodszych adeptów tenisa. Obecnie przygotowuje się do VI Ogólnopolskiego Turnieju Krasnali o Puchar Angie w Puszczykowie k. Poznania. Na obiektach Akademii w której trenuje obecna numer 1 żeńskiego tenisa Angeliqua Kerber. Sukcesy Emilii to rezultat jej wieloletniej pracy, zaangażowania trenerów a przede wszystkim jej Rodziców. Gratulujemy.