WP 20160929 10 01 48 Pro29 września co roku obchodzimy Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Akcja głośnego czytania realizowana w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” jest kontynuowana co roku w naszej bibliotece i jest to stała forma pracy z młodym czytelnikiem. Jej celem jest promowanie idei głośnego czytania, rozwijania zainteresowań czytelniczych już od najmłodszych lat, zwrócenia uwagi na konieczność czytania dzieciom aby obudzić w nich zamiłowanie do sięgania po książki.

 Z tej okazji 29 września w naszej bibliotece pojawiły się  wróżki, które odwiedzały najmłodszych uczniów w klasach 1-3 i głośno czytały im bajkę Janiny Papuzińskiej pt. „Pomysł”. Po wysłuchaniu bajki wszyscy uczniowie mieli zadanie zilustrowania najciekawszego według nich fragmentu opowieści.  Najbardziej interesujące prace, zostały zaprezentowane w bibliotece szkolnej. Za wróżki przebrały się łączniczki z klasy Ib Gim. Julia Paliga i Gabriela Pałach oraz IIIb Natalia Kuzara i Agnieszka Maziarka. W klasach starszych na godzinach j. polskiego nauczyciele również podkreślali zalety głośnego czytania także podczas nauki. Pani Małgorzata Biel dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!
Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!
Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!
Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!
Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!
Dzień Głośnego ...
Dzień Głośnego Czytania! Dzień Głośnego Czytania!

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­