20-KolbergW dniach 11.10 – 16.10.2013 odbyła się wycieczka klas szóstych do Kolbergu w Niemczech. Uczestnicy brali udział w licznych wycieczkach i atrakcjach. Już pierwszego dnia pobytu odwiedziliśmy oceanarium „Sea Life", a następnie zwiedzaliśmy Legoland, gdzie poznaliśmy proces produkcji słynnych klocków oraz podziwialiśmy budowle i postacie z nich zbudowane. Drugi dzień spędziliśmy w Miasteczku Filmowym Babelsberg, gdzie zobaczyliśmy jak kręci się filmy i wzięliśmy udział w pokazach kaskaderskich.

W poniedziałek dzień rozpoczęliśmy od ścieżki edukacyjnej, w której zgłębialiśmy tajniki życia lisa. Następnie uczestnicy pogłębiali umiejętności praktyczne posługiwania się językiem angielskim biorąc udział w warsztatach językowych. Po wysiłku intelektualnym wspaniałego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń dostarczył nam wieczorny pobyt w Tropical Island. Dodatkowym atutem był fakt, że Tropical Island o tej porze był pięknie oświetlony.

W ostatnim dniu wycieczki wzięliśmy udział w projekcie edukacyjnym przygotowanym przez uczniów z Merian Schule w Berlinie pt: „7 Cudów Koppening". Popołudnie spędziliśmy zwiedzając Centrum Berlina a punktem kulminacyjnym była wizyta w Reichstagu i podziwianie panoramy miasta. Dla osłodzenia zbliżającego się końca wycieczki każdy uczeń otrzymał słodki podarunek.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­