70_pen.jpg „Bracia, czy czujecie? Słowo staje się ciałem. W oczach naszych dokonuje się to, za co pokolenia żyły i umierały... nam właśnie dane jest w udziale oglądać Polski zmartwychwstanie! Szalona radość rozpiera nam serca, kiedy myślimy o tem, zdaje się nam, że cały świat jest dla nas za mały, że nic dla nas za trudnego, za ciężkiego, czegobyśmy nie uczynili dla Polski; chcielibyśmy wszystko co nasze Polsce oddać.” – pisał w piśmie „Młodzież sobie” w 1918 roku 17 letni Tarnowianin Adam Ciołkosz, tarnowski instruktor harcerski, twórca idei Wolnego Harcerstwa. Tarnów jako jedno z pierwszych miast odradzającej się Rzeczypospolitej zrzucił obcą zależność już pod koniec października. Był w niewoli najdłużej – blisko półtora wieku.      

Uczniowie naszej Szkoły pamiętają o Święcie Niepodległości: redagują okolicznościowe gazetki, opracowują referaty i projekty okolicznościowe. Cieszą się z wolnego, świątecznego dnia, którego poprzednie pokolenia nie mogły świętować.  Gimnazjaliści z klasy I a przygotowali pod opieką wychowawczyni p. Bożeny Cyrek przedstawienie w sali teatralnej. Po spektaklu odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół Sportowych oraz gromady zuchowe ze Szczepu Harcerskiego "Słoneczna Baza" wraz z drużynowymi, wzięli udział w uroczystościach 11 Listopada w Mościcach. Pięknie prezentowały się szeregi naszych zuchów w czerwonych, żółtych i niebieskich kolorach na swoich mundurach. Były  to „Dzielne Skrzaty” dh. Lucyny Szepielak - Wiatr, „Mali Podróżnicy”  dh. Iwony Wojnarowicz i "Wytrwali Przyrodnicy” dh. Marii Strejczek. To zapewne na ich widok, celebrujący Mszę Św. ks. Proboszcz powiedział, iż jest spokojny o przyszłość Ojczyzny.
 
CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­