phoca_thumb_l_fotografia_019.jpgDzień Edukacji Narodowejświęto oświaty i szkolnictwa wyższego. Ustanowione 27 kwietnia 1972. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN) – pierwszego na świecie ministerstwa edukacji, utworzonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Święto popularnie  zwane jest Dniem Nauczyciela.

To dzień szczególny w szkole: kwiaty i życzenia od uczniów, uroczyste spotkanie nauczycieli, tych aktywnych zawodowo i seniorów – emerytów, to czas refleksji nad trudną pracą kształtowania umysłów i charakterów młodego pokolenia Polaków. Zebraliśmy się w sali teatralnej. Wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody Dyrektora, przyjaciele i sponsorzy Zespołu nagrodzeni zostali dyplomami. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki plebiscytu na najsympatyczniejszych nauczycieli. Dużo radości sprawił zgromadzonym występ nauczycielskiego kabaretu „Absurd”. Kanwą scenariusza napisanego przez Agnieszkę Raszkę były 50- letnie dzieje naszej Tysiąclatki: zabawne perypetie budowniczych, pierwszych uczniów (Mariana i Heli) i kolejnych roczników młodych Mościczan, którzy tworzyli historię szkoły.
Po występie nauczyciele spotkali się na sali gimnastycznej, aby w nieoficjalnych, serdecznych rozmowach przy smacznym „co nieco” wymienić poglądy, powspominać. 
 
CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­