29start.jpg15 września odbył się zuchowy start zorganizowany przez I Szczep Harcerski „Słoneczna Baza”, w którym uczestniczyły wszystkie gromady zuchowe, działające w ZSS w Tarnowie. Wyruszyliśmy z Mościc rajdem z przewodnikiem PTTK żółtym szlakiem turystycznym wzdłuż Dunajca do lasku „Buczyna” w Zbylitowskiej Górze. Po drodze podziwialiśmy piękne krajobrazy oraz poznawaliśmy gatunki napotkanych drzew i krzewów. W „Buczynie” zwiedzaliśmy pomnik i cmentarz z II wojny światowej, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze i odbył się krótki zuchowy apel poległych. Odpowiadając na akcję corocznego sprzątania świata uprzątnęliśmy teren pomnika i cmentarza. W drugiej części odbyło się spotkanie z harcerzami NS w SOSW w Zbylitowskiej Górze. Oprócz pieczenia kiełbasek zuchy uczestniczyły w sportowych zabawach i grach, oraz bawiły się na placu zabaw. Na zakończenie zuchy wykonały zaszyfrowane zadania i obrzędowo zakończyły pierwszą w tym roku zbiórkę w terenie.


CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­