piknik_31.jpgTo szczególny dzień dla szkolnej społeczności, zupełnie wyjątkowy, kojarzący się z wypoczynkiem i zabawą. Trochę obawialiśmy się, czy pogoda nie pokrzyżuje nam planów, ale poza krótkotrwałym deszczem aura okazała się łaskawa. W sobotę 18 czerwca wokół budynku szkoły roiło się od uczniów i rodziców. Nauczyciele wraz z wychowankami przygotowali dla nich mnóstwo atrakcji. Były smaczne placki domowego wypieku i kiełbaski z rusztu, kiermasze książki, zabawek, biżuterii, loteria fantowa, prezentacje projektów gimnazjalnych, rajdy zdalnie sterowanych modeli aut, turniej szachowy. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz walk i umiejętności judoków, zarówno tych młodych jak też ich trenerów. Wielkie grono fanów skupiło się wokół przybyłego na piknik ze swoją maszyną żużlowca. Zdjęcie na motorze i to jeszcze w oryginalnym stroju stanowiło nie lada atrakcję. Można było zrobić sobie modną fryzurę, z czego korzystały nie tylko dziewczęta. Odbył się pokaz mody - oryginalnych strojów wymyślonych i wykonanych przez młodzież. Na scenie wystąpił – cieszący się zasłużoną sławą –kabaret nauczycielski „Absurd”. Aktorskie, piosenkarskie i taneczne umiejętności pokazywali również uczniowie. Oczywiście nie zabrakło gier i zabaw sportowych na boisku. Poprzedził je bieg po zdrowie, w którym wzięli udział zarówno młodzi sympatycy ruchu na świeżym powietrzu oraz rodzice i nauczyciele. Konkurencje sportowe cieszyły się uznaniem wszystkich grup wiekowych, pośród piłek, balonów napełnionych wodą, siatek i bramek spotkać można było licznych milusińskich z rodzicami. Wspomnieć należy, iż gościem imprezy była młodzież z zaprzyjaźnionych szkół węgierskich z Vesprem i Balaton Fired. Zagrali oni w turnieju piłkarskim o Puchar Dyrektora Zespołu. Piknik zakończył koncert grupy „mocnego uderzenia”, którego członkami są nasi absolwenci. Warto było spotkać się na obiektach szkolnych w to sobotnie popołudnie. Jeśli Ciebie tam nie było – żałuj i koniecznie przyjdź za rok.

 

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­