IV_bramy_1122 kwietnia odbył się już po raz czwarty Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci". Organizatorem był Szczep Harcerski im. Mariana Zaruskiego działający w naszej szkole we współpracy z Komendą Hufca Tarnów i Dyrekcją szkoły, którzy udzielili wsparcia finansowego. W tym roku trasa wiodła ze Skrzyszowa na Górę Św. Marcina szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej ziemi tarnowskiej. W rajdzie brały udział zarówno gromady zuchowe jak i dzieci nauczania zintegrowanego. Największą grupę stanowili uczniowie ZSS w Tarnowie, ale również zaprzyjaźnione gromady zuchowe ze SP nr 9 i 14 z Krzyża, w sumie 214 uczestników.  Rajd rozpoczął się zbiórką na placu biwakowym w lesie Kruk. Każda grupa wykonała przygotowane przez harcerzy starszych zadania i z opiekunami i przewodnikami PTTK dzieci wyruszyły  na trasę zielonym szlakiem. Po drodze poznawały historię męczeństwa narodu polskiego, złożyły kwiaty, zapaliły znicze i oddały hołd pomordowanym w czasie II Wojny Światowej. Po drodze nie zabrakło wesołych zabaw i gier terenowych. Piękna pogoda pozwoliła rozkoszować się urokami tegorocznej wiosny.
CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

       tarnowski uniwersytet pierwszego wieku logo m gornikobserwatorium

­