2018

Uczniowie klas od IV SP i klas gimnazjalnych przystąpili do Ogólnopolskiej Akcji „Wyzwanie Czytelnicze”. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa wśród rówieśników. Na godzinach wychowawczych, uczniowie uzupełniali przygotowane wcześniej plansze wpisując tytuły książek, które są godne polecenia. Plakaty zostały rozmieszczone na korytarzach szkoły, uczniowie mieli możliwość poznać propozycje książkowe swoich rówieśników.

Dnia 13 kwietnia 2018 r. Filip Kubala, uczeń klasy III gimnazjum, otrzymał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty tytuł LAUREATA Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
Filip - do konkursu przygotowywany przez p. Martę Mazur - znalazł się w 16-stce uczniów z Małopolski, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w tegorocznym konkursie. Ponadto jest on jedynym uczniem z Tarnowa, który uzyskał ten tytuł w tym roku.
Natomiast tytuły finalistek w tym konkursie otrzymały 3 uczennice klasy 3 gimnazjum: Patrycja Hajduk, Justyna Piszczek oraz Anna Siedlik.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dnia 6.03.2018 w SP nr 20 odbyły się Dni Otwarte Szkoły. Imprezę otworzył pan dyrektor Andrzej Kot, który powitał przybyłych gości i zaprezentował rodzicom sześcio- i siedmiolatków pokaz multimedialny z ofertą placówki. W tym czasie przyszli uczniowie korzystali z atrakcji przygotowanych przez ich starszych kolegów i nauczycieli. Na początku na sali gimnastycznej wystąpiły uczennice z klasy 5 demonstrując dance aerobic oraz z klas gimnazjalnych w pokazie gimnastyczno-sportowym.

W dniach 21 – 25 marca 2018 roku przebywała na Węgrzech (Veszprem) delegacja dyrektorów szkół tarnowskich: Szkoły Podstawowej nr 15 – dyr. Teresa Kot, Szkoły Podstawowej nr 20 – Dyrektor Andrzej Kot oraz Zespołu Szkół Technicznych – Dyrektor Krzysztof Kołaciński. W tym samym okresie przebywali również uczniowie obu szkół podstawowych. Brali oni udział w uroczystych obchodach dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej w Veszprem na Węgrzech, odbywających się pod Patronatem i z udziałem Prezydentów Polski i Węgier. Uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 20 i Gimnazjum Nr 9 pokazały ciekawe układy taneczne przygotowane przez nauczycieli szkoły, oraz zaprezentowały swoje umiejętności wokalne natomiast „PIetnastka” zaprezentowała utwory wokalne w języku polskim i wegierskim.

CO RODZIC POWINIEN WIEDZIEĆ
W NOWYM ROKU SZKOLNYM
2017/2018
PLAN LEKCJI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM
GIMNAZJALNY OŚRODEK SZKOLENIA
SPORTOWEGO MŁODZIEŻY
W TARNOWIE
WYMIANA ZAGRANICZNA
SZKOŁY PARTNERSKIE
SEKCJA PŁYWACKA
UKS Sokół-Mościce
STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW
I PRZYJACIÓŁ SZKOŁY

 logo zks unia small         tarnowski uniwersytet pierwszego wieku obserwatorium

­